Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Фонд імені Германа Гессе у місті Кальв (Німеччина) визначив лауреатів Міжнародної премії імені Германа Гессе 2024, яку присуджують раз на два роки за літературне досягнення міжнародного рівня разом із його перекладом, — і це українська письменниця Софія Андрухович та перекладачі її роману «Амадока» німецькою — Александр Кратохвіль і Марія Вайсенбьок! Цю премію вручать 2 липня, у день народження Германа Гессе, за дві частини роману, які вийшли друком німецькою — Die Geschichte von Romana («Історія Романи») та Die Geschichte von Uljana («Історія Уляни»). Третя ж частина — Die Geschichte von Sofia («Історія Софії») — вийде друком у жовтні 2024 року в німецькому видавництві Residenz Verlag.

Вітаємо авторку та перекладачів і тішимось цій новині!

   

Про книгу «Амадока»:

Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.

Амадока — найбільше в Европі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Европи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яти? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомости іншої людини?

Дизайн обкладинки створили Романа Романишин і Андрій Лесів.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage