Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Друзі, маємо важливу новину! Лавреаткою премії імені Шолом-Алейхема у 2023 році стала Софія Андрухович з романом «Амадока», що вийшов друком у 2020 році.

На вчорашньому засіданні Комітету з присудження премії імені Шолом-Алейхема, організованому Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти, з-поміж 15 кандидатів лавреаткою премії обрали Софію Андрухович! Також почесними відзнаками нагородили Людмилу Таран за роман «Айвенко, або Чоловіки — це…», що виходив у Видавництві Старого Лева, та Олександра Авербуха за поетичну збірку «Жидівський король» (Дух і Літера 2021).

Премія імені Шолом-Алейхема присуджується письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам за кращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів та сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі.

Вітаємо з цією важливою нагородою!

Про роман «Амадока»:

Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.

Амадока — найбільше в Европі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Европи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яти? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомости іншої людини?

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage