Друзі, маємо важливу новину! Лавреаткою премії імені Шолом-Алейхема у 2023 році стала Софія Андрухович з романом «Амадока», що вийшов друком у 2020 році.
На вчорашньому засіданні Комітету з присудження премії імені Шолом-Алейхема, організованому Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти, з-поміж 15 кандидатів лавреаткою премії обрали Софію Андрухович! Також почесними відзнаками нагородили Людмилу Таран за роман «Айвенко, або Чоловіки — це…», що виходив у Видавництві Старого Лева, та Олександра Авербуха за поетичну збірку «Жидівський король» (Дух і Літера 2021).
Премія імені Шолом-Алейхема присуджується письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам за кращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів та сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі.
Вітаємо з цією важливою нагородою!
Про роман «Амадока»:
Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.
Амадока — найбільше в Европі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Европи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яти? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомости іншої людини?
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно