"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Слухання аудіокниг більш ефективне, ніж перегляд екранізацій, – вчені
Аудіокниги є для слухачів більш емоційно привабливими, ніж телебачення та кіно, навіть якщо вони цього не усвідомлюєте, – стверджують результати нового дослідження.
 
 
Спостереження, проведене вченими Університетського коледжу Лондона (Велика Британія) на чолі з психологом Джозефом Девліном, показало, що читання книжок та навіть їхнє прослуховування провокує фізіологічні зміни в організмі читача, зокрема збільшення частоти серцебиття і температури тіла.
 
Під час експерименту дослідники стежили за 103 учасниками різного віку, поки ті слухати різноманітні аудіокниги, а потім дивилися ті ж епізоди у кіно- та телеадаптаціях книжки. Серед творів, що обрали для експерименту, були й уривки з «Гри престолів» Джорджа Мартіна, і з «Дівчини в потягу» Поли Гоукінз та фрагменти з їхніх популярних екранізацій. Згодом учасники спостереження порівняли свої відчуття під час одного та іншого процесів, а вчені – фізіологічні реакції респондентів.
 
Дослідники виявили, що емоційно-фізіологічна реакція в учасників спостереження була сильнішою під час слухання аудіокниг, ніж під час перегляду відеоматеріалів. Такі самі тенденції були виявлені в учасників різного віку, з різними демографічними характеристиками та при слухані й перегляді різних творів. Під час слухання аудіматеріалів, частота серцебиття була на близько два удари за хвилину швидшою, ніж при перегляді відео, температура тіла вищою на два градуси, а шкіра більш провідною.
 
При цьому, як зазначають самі учасники експерименту, вони навіть не зрозуміли, що їхні реакції були настільки сильними. Вони вважали, що більш активні в перегляді відео, ніж при слухані аудіокнижок, натомість їхні фізіологічні сигнали свідчили про протилежне.  Вчені вважають, що це пов’язано з тим, що респонденти активніше задіюють уяву, сприймаючи лише звук без зображення.
  
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage