"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Скільки читають українці? Нове дослідження
Компанія маркетингових і соціологічних досліджень «Research & Branding Group» провела опитування серед українців щодо їхньої читацької активності. Виявилося, що більше половини українців не прочитали за минулий рік жодної книги.
 
 
Протягом жовтня-листопада 2017 року дослідники опитали 1802 респондента віком від 18 років. Результати показали, що 43% опитаних за останній рік прочитали хоча б одну книгу, проте 51% українців не взяли до рук жодного видання. 6% опитаних не змогли відповісти на питання, чи читали вони книги протягом попередніх 12 місяців. 
 
Число книг у тих українців, хто регулярно читає, коливається від одного до кількох десятків: 75% - прочитали менше 10-ти книг, 50% - менше 4-х, 25% - менше 2-х. Середній показник прочитаних за рік книг становить 7 видань (6,9 - чоловіки, 7,5 - жінки).
 
Аналіз відповідей респондентів свідчить, бажання читати пов'язана з такими демографічними факторами, як стать, освіта, тип населеного пункту та регіон проживання. Зокрема, частіше читають жінки, аніж чоловіки - 48% до 38% відповідно. При цьому більшу зацікавленість літературою проявляють люди з вищою освітою (їх число становить 57%), аніж люди із середньою спеціальною (40%), середньою (31%) чи неповною середньою (39%). Також більше читають ті опитані, які проживають в обласних центрах (53%) чи великих містах (41%) відносно жителів селищ та смт (37%). 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage