"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Скарби професійного досвіду
Вже давно мені не давала спокою одна ідея – організувати в нашому місті виставку оригіналів найкращих ілюстрацій наших книжкових графіків. І водночас познайомити ще зовсім юних ілюстраторів-початківців з тими художниками, які в українській книжковій графіці мають свій виразний творчий стиль і визнання, а головне – неабиякий досвід. Ми недаремно назвали виставку «Скарби Старого Лева». Бо роботи, які експонувалися, – роботи наших найкращих майстрів – справжні перли книжкової ілюстрації. А ще тому, що їхній досвід – це також безцінний скарб.
 
Мені хотілося, щоб така виставка і лекторій від професійних графіків стали джерелом натхнення. І не лише для студентів-ілюстраторів, а й для звичайних відвідувачів, особливо для дітей, котрі дивляться на ілюстрації широко розплющеними очима і мріють створювати власний кольоровий світ мрій.
 
 
І от нарешті обидві ідеї втілилися під час цьогорічного Форуму видавців у Львові. Виставка ілюстрацій «Скарби Старого Лева» на два тижні завітала до затишної галереї Оксани Бондарук «Art-e-fakt-galereЯ», що на вулиці Костя Левицького, 17, і тривала з 9 по 21 вересня. Її побачило чимало дітей і дорослих, львів’ян і гостей міста. Виставка об’єднала графічні роботи сімнадцятьох ілюстраторів, переважно оригінали робіт у різних техніках. Відразу поруч на полиці можна було погортати книги з цими ілюстраціями і навіть придбати з автографом деяких ілюстраторів та авторів.
 
Цікавим доповненням до вражень від книжкової графіки була й виставка авторської ляльки, організована Катериною Кириловою, куратором фестивалю «Ляльк-арт». Лялькова експозиція також була незвичайною, адже ляльковими експонатами стали літературні герой, а серед них і сам Старий Лев, безмежно милий, водночас трішки суворий і добродушний, ніби зійшов зі сторінок «Казки про Старого Лева». Цього Лева змайструвала Ольга Луців. І після виставки Лев ляльковий став моїм Левом домашнім.
 
 
Дбайливо вибудувана експозиція із картин, ляльок і книг (цим займалася сама господиня галереї Оксана Бондарук) перетворила два невеликі світлі зали галереї на маленьке книжково-казкове королівство. У такій затишній і дуже творчій атмосфері і відбувалися зустрічі студентів із професіоналами. За допомогу в організації лекторію ми дуже вдячні Українській академії друкарства. Власне, ще задовго до виставки її викладачі Орест Хамула та Ігор Миклушка пообіцяли нам зібрати найбільш зацікавлених студентів. А завідувач кафедри графіки Володимир Стасенко виступав на відкритті виставка і говорив про те, що вбачає перспективу співпраці між видавництвом і молодими ілюстраторами, студентами та випускниками вузу. Що ж, така співпраця вже існує. Яскравий приклад – дипломна робота Анастасії Стефурак, яка потім втілилася в ілюстроване видання «Прислів’я українські», що здобуло велику прихильність читача.
 
Лекторами нашого лекторію стали українські ілюстратори Катерина Штанко, Даша Ракова, Ольга Кваша, Романа Романишин та Андрій Лесів. Художники-професіонали ділилися з молоддю власними секретами успіху, розповідали історії з життя, говорили про те, наскільки важливо довіряти собі, розвиватися в професії, вірити у справу всього свого життя. Ольга Кваша ділилася особистим досвідом отримання натхнення. Творча студія «Аграфка», Романа Романишин та Андрій Лесів говорили про сучасні тенденції в книжковій графіці, про режисуру в ілюстраціях до поетичних книг «Гронінгенський рукопис» та «373», а також перевертали уявлення студентів про дитячу книжку, демонструючи найепатажніші і найцікавіші іноземні видання. Надзвичайно цікавими були розповіді Катерини Штанко – і про власний шлях художниці в книжковій графіці, і про те, як змінилася естетика дитячої книги, і про нові тенденції в ілюстрації. А Даша Ракова у своїй лекції скрупульозно по пунктах давала важливі поради початківцям стосовно того, як досягати успіху у професії.
 
 
Я так само мала виступи перед студентами. Говорила про те, якою важливою є якісна співпраця видавця і художника, як ми зацікавлені в тому, щоб із молодого покоління виростали сміливі професіонали-новатори, за якими майбутнє книжкової графіки в Україні і які матимуть усі шанси на успіх за кордоном. І я в це дійсно вірю. Українська школа графіки дуже сильна. І головне – існує спадкоємність між поколіннями митців, те, що дає і міцну основу, і широку перспективу.
 
Фото: прес-служба Форум Видавців/Vitaliy Hrabar/ Фотоагентство LUFA
 
Фото виставки: Поліна Ленарт

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage