"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Шевченко походить з козацького роду
У Дніпропетровську оприлюднили результати масштабного дослідження генеалогічного дерева Тараса Шевченка. Серед пращурів та нащадків Кобзаря, як виявилося, було і є чимало визначних особистостей.
 
Досліджував родовід Шевченка дніпропетровський краєзнавець Микола Чабан. З’ясувалось, що серед непрямих шевченкових нащадків на Придніпров’ї було чимало визначних людей: лікарі, педагоги, дослідники, митці, творчо обдаровані, суспільно активні люди. Наразі живе близько 30 нащадків Кобзаря за лінією старшої сестри Катерини. Дослідник відшукав декого з них і записав спогади.
 
Каже: генетика дається взнаки – ці люди ерудовані, знаються на поезії й усвідомлюють свій родинний зв'язок з Тарасом Шевченком.
 
Наяскравішим нащадком Шевченка дослідник назвав правнука Кобзаря – Дмитра Красицького. За радянських часів він очолював два дніпропетровських театри, історичний музей та історичний факультет місцевого університету, продовжував справу академіка Дмитра Яворницького, який досліджував історію Шевченка.
 
Кобзар міг походити з роду запорозьких козаків. Принаймні, про це в 30-ті роки минулого століття під великим секретом правнукові Шевченка говорив Дмитро Яворницький.
 
«Дмитро Яворницький під великим секретом розповів Красицькому, що одним із його предків, а, відповідно, й предків Кобзаря, був Андрій, запорозький козак. Це як усна історія. Під секретом. Бо ми знаємо, що за радянських часів, якщо приписали людині кріпацьке походження, то це вже все. І ніяких шляхетських коренів. А в Шевченка вони були. У будь-якому разі, це не був абсолютно такий уже сільський плебс», – зазначає Микола Чабан.
 
Передбачається, що дослідження генеалогічного дерева Тараса Шевченка незабаром вийде у вигляді книги.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage