0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Шевченко походить з козацького роду
У Дніпропетровську оприлюднили результати масштабного дослідження генеалогічного дерева Тараса Шевченка. Серед пращурів та нащадків Кобзаря, як виявилося, було і є чимало визначних особистостей.
 
Досліджував родовід Шевченка дніпропетровський краєзнавець Микола Чабан. З’ясувалось, що серед непрямих шевченкових нащадків на Придніпров’ї було чимало визначних людей: лікарі, педагоги, дослідники, митці, творчо обдаровані, суспільно активні люди. Наразі живе близько 30 нащадків Кобзаря за лінією старшої сестри Катерини. Дослідник відшукав декого з них і записав спогади.
 
Каже: генетика дається взнаки – ці люди ерудовані, знаються на поезії й усвідомлюють свій родинний зв'язок з Тарасом Шевченком.
 
Наяскравішим нащадком Шевченка дослідник назвав правнука Кобзаря – Дмитра Красицького. За радянських часів він очолював два дніпропетровських театри, історичний музей та історичний факультет місцевого університету, продовжував справу академіка Дмитра Яворницького, який досліджував історію Шевченка.
 
Кобзар міг походити з роду запорозьких козаків. Принаймні, про це в 30-ті роки минулого століття під великим секретом правнукові Шевченка говорив Дмитро Яворницький.
 
«Дмитро Яворницький під великим секретом розповів Красицькому, що одним із його предків, а, відповідно, й предків Кобзаря, був Андрій, запорозький козак. Це як усна історія. Під секретом. Бо ми знаємо, що за радянських часів, якщо приписали людині кріпацьке походження, то це вже все. І ніяких шляхетських коренів. А в Шевченка вони були. У будь-якому разі, це не був абсолютно такий уже сільський плебс», – зазначає Микола Чабан.
 
Передбачається, що дослідження генеалогічного дерева Тараса Шевченка незабаром вийде у вигляді книги.
 
Вам може бути цікаво
Гармонія тексту та ілюстрацій: Топ-12 книжок для дітей з авторським художнім оформленням
«Танець недоумка»: планетарна фантастика, що плавить мозок
Ірина Славінська розповість про «Мої запасні життя» в трьох містах України
Джон ле Карре отримає премію $100 тис за «вклад у демократію»
Топ 5 книг про чарівних істот на будь-який смак
Від да Вінчі до Лінкольна: що б його почитати?
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати