"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Що є важливим і цікавим для ілюстратора-початківця?
З чого б мені хотілося розпочати, так це з питання про вибір. Дуже важливо усвідомлено обирати свій шлях, свою професію. Важливо знати, що Ви дійсно любите свою справу. Що ілюструвати і малювати для Вас те саме, що дихати. Насамперед це вибір стилю життя, способу мислення. Художник, ілюстратор не має вихідних чи робочих днів. Усе Ваше життя підпорядковане малюванню. Навіть коли нема можливості сидіти за столом і працювати, Ви постійно налаштовані помічати важливі дрібниці довкола себе.
 

Вловлювати настрої людей, їхні обличчя, вулиці, світ, що змінюється довкола Вас. Ви можете мити посуд, гуляти, а самі шукаєте рішення, цікавий хід для нової ілюстрації, для нової роботи. І коли Ви налаштовані на потрібну хвилю, Ви помічаєте знаки довкола себе, Ви готові їх побачити, маленькі підказки – на вулиці, у розмові з друзями, на роботі, скрізь. Потрібне рішення може прийти вночі, тому що Ви налаштовані на пошук, на вирішення поставленого завдання.
 
Якщо малювання для Вас – не все на світі, не Ваше життя, а лише спосіб заробити гроші, то це складний вибір. Тому що вимкнути це особливе бачення, зупинити процес роботи на суботу-неділю у Вас не вийде. Треба цим жити і горіти. Тільки тоді може вийти щось справді цікаве.
 
 
Необхідною рисою для ілюстратора-початківця повинна бути наполегливість. Тому що невдач, особливо на початку Вашого шляху, зустрінеться дуже багато. Важливо вірити у своє мистецтво, вірити у власну щасливу зірку. Добре, звичайно, мати підтримку своїх близьких людей або принаймні однієї близької людини, яка цілковито вірить у вас. Але навіть якщо Ви самотні на своєму шляху, треба бути сильним і йти вперед, незважаючи ні на що. Ви багато чого можете почути. Що Вам не варто ставати художником (ілюстратором), що Ви не вмієте малювати, що Ви не заробите собі на життя цією професією, що ілюстраторів зараз дуже багато, що паперова книга доживає свої останні дні, що всі казки прекрасно проілюстровані вже багато разів, що все вже було, і нічого нового Ви не створите.
 
Усе це слухати – шкідливо і не потрібно. Весь цей набір висловлювань у різних варіаціях я не раз чула в своєму житті. Та мені пощастило: мій тато завжди підтримував мене після якихось невдач, сміявся з того, що мені казали, і вважав, що це нічого не означає.
 
Мене це рятувало багато разів. Тому бережіть своїх друзів і близьких, радійте і приймайте їхню підтримку. Так Вам буде легше рухатися вперед. Якщо Ви маєте бажання займатися ілюстрацією, якщо Вам це справді подобається, вчіться, малюйте, шукайте, старайтеся і нікого не слухайте. Іншої такої людини, як Ви, не існує, і так, як намалюєте Ви, не намалює ніхто інший.
 
 
Наполегливість також проявляється і в постійному пошуку можливостей для себе. Пошуку конкурсів, проектів, видавництв.
 
Якщо Ви вже маєте що показати, заведіть собі портфоліо, яке складатиметься з Ваших найкращих робіт. Наприклад, на сайті behince.net або illustrators.ru. І постійно його наповнюйте.
 
Ще краще – мати портфоліо на кількох сайтах. Так про вас дізнається більше людей. Таких ресурсів доволі багато, треба лише вибрати ті, які подобаються. Там Ви також зможете дивитися роботи інших авторів, як майстрів ілюстрації, так і сучасних художників, вивчати різні техніки, стежити за актуальними стилями і напрямками в ілюстрації.
 
Якщо ж у Вас є цікавий проект або роботи, треба брати участь у конкурсах. Ваш проект можуть помітити, а Вам запропонувати цікаву роботу. На конкурси варто виставляти роботи якомога частіше, і не розчаровуватися, якщо Вас не помітили відразу.
 
Ілюстратор має розвиватися всесторонньо. Звичайно, малювання для Вас – найважливіше. Однак Вам доведеться оволодіти програмами «фотошоп» та «ілюстратор». Працюючи ілюстратором, треба бути водночас і художником, і дизайнером. Ви повинні вміти самостійно відсканувати зображення, відкоригувати по кольору, підготувати до друку.
 

Для Вашої кар’єри не зайвим буде вчити англійську мову, щоб Ви могла написати резюме для іноземного видавництва, зуміли підтримати листування з видавцем чи замовником, могли вільно спілкуватися у поїздках на виставки і конкурси, знайомитися з цікавими новими людьми.
 
Чудово, якщо Ви можете писати! Творити – помічати щось цікаве, описувати. У Європі зараз видають багато авторських книг, де автор тексту і художник – та сама людина. Так що заведіть собі зошит або сторінку в ЖЖ і збирайте цікаві моменти, випадки, події, фрази, слова. Колись вони можуть стати книгою.
 
 
А ще дуже корисно вміти фотографувати – завжди і всюди носити з собою зручний мобільний фотоапарат. І схоплювати цікаві красиві моменти. Бо навіть коли Ви не встигнете щось замалювати, Ви можете це сфотографувати, допомагаючи собі запам’ятати красивий момент. Такі світлини допомагають у роботі. Ви можете фотографувати міста, цікаві типажі людей, красиві квіти, а потім, не обов’язково відразу, саме ця фотографія допоможе створити цікаву ілюстрацію.
 
Звичайно, ще важливіше завжди носити при собі зручний блокнот для зарисовок і олівець. Мені подобається носити тоненький механічний олівець. Він завжди гострий і готовий до роботи. Малюйте завжди і всюди, не соромтеся, це Ваше життя. Зарисовуйте свої ідеї, записуйте думки і все, що було б Вам корисно в новому проекті. Записуйте випадково почуту назву фільму, який Вас зацікавив, чи назву книги, ім’я ілюстратора, художника, просто красиву фразу. А потім шукайте і пізнавай нове кожного дня!

 
Обов’язково треба навчитися бути менеджером самому собі. Ви повинні навчитися шукати нові контакти, цікаві проекти, конкурси. Увесь час шукати нові напрямки для реалізації. До того ж, не здаватися і знаходити нові можливості, встигати вчасно брати участь у конкурсах, писати і розсилати листи і резюме, планувати свій час.
 
 
Отже, сучасному ілюстратору мало бути просто хорошим художником. Ілюстратор сьогодні – це 6 в 1, а то й більше: Ви повинні добре малювати, бути дизайнером, знати мови, володіти менеджерськими навичками, вміти фотографувати і цікаво виражати свої думки. І, звичайно, найважливіше – це любити свою справу, жити нею, тоді все Вам вдасться!

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage