"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Що читати з дітьми взимку?
 
Сніговії, пронизливий крижаний вітер і пізні сутінки о третій годині дня — хіба це — не найкращі умови для читання? Авжеж, подумали ми, та у перший день зими підготували для вас добірку книжок, які саме час читати разом із дітьми у цю пору року. Хто зробить сніг ми вже знаємо, а от що читати, коли надворі сніжить?
 
«Різдвяна історія» та «Різдвяні повісті» Чарльза Діккенса
(«Видавництво Старого Лева», 2014 і Видавництво «Навчальна книга-Богдан»)
 
«Різдвяна історія» або «Різдвяна пісня» Чарльза Діккенса — безумовна різдвяна класика, вікторіанська оповідка про істинне значення свята, яка попри дидактичність не втрачає популярності. Збірка «Різдвяні повісті» також містить такі тексти як «Новорічні дзвони», «Цвіркун домашнього вогнища», «Битва життя», «Одержимий», де Діккенс прославляє звичайні людські радощі і висуває на передній план цінність людського тепла та щастя.
 
«Снігова Королева» Ганса Християна Андерсена з ілюстраціями Владислава Єрка
(Видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га», перше видання 2000)
 
Проілюстрував ще одну зимову класику український майстер книжкової графіки Владислав Єрко — переможець низки престижних мистецьких та книжкових виставок. «А-ба-бівську» «Снігову королеву» вподобали читачі вже більше, ніж десяти країн світу, включно з далекими бразильцями і такими ‘експертами зі снігу’, як норвежці.
 
«Різдво у Петсона» Свена Нордквіста
(Видавництво «Навчальна книга-Богдан»)
 
Дідуньо Петсон і кіт Фіндус заходилися прибирати до Різдва. І майже з усім упоралися — лишилося тільки подбати про ялинку та святковий стіл. І саме тоді стається те, чого не мало статися: Петсон посковзнувся і так забив ногу, що не може йти до крамниці по продукти до різдвяного стола, не кажучи вже про ялинку… Так би їм і випало сумне Різдво, якби до Петсона не прийшли гості, про яких ані він сам, ані Фіндус не могли навіть мріяти.
 
«Баранчик Рассел і Різдвяне Диво» Роба Скоттона
(«Видавництво Старого Лева», 2014)
 
Коли Санта та його зламані санчата опинились у Світлячковому лісі, Санта був переконаний, що Різдва не буде. Так воно й сталося б, якби не цілком несподіваний рятівник — баранчик Рассел поспішає на допомогу! Узявшись за молоток та пилку, Рассел доводить, що кмітливість і наполеглива праця цілком замінюють чари.
 «Різдво для Сплета» Роба Скоттона
(«Видавництво Старого Лева», 2013)
 
Настала ніч перед Різдвом. Кіт Сплет не може склепити повік: раптом він був не дуже чемним і не заслужив на найбільший у світі подарунок? Треба дочекатися Санту і самому розповісти йому про всі свої подвиги… Та Санта не приходить. Невже Сплет і справді був не досить слухняним? Невже даремно допомагав мамі по господарству? Вірний Сеймур і молодша сестричка ведуть Сплета у вітальню, а там… Чорний пухнастик просто не міг залишитися без свята.
«Найкраща (найгірша) у світі Різдвяна вистава» Барбари Робінсон із ілюстраціями Ганни Осадко
(Видавництво «Навчальна книга-Богдан», 2014)
 
Звичайна і традиційна різдвяна вистава, яка щороку відбувалася так само, навіть головні актори не змінювалися, раптово, через втручання зграї юних шибайголов з родини Гердманів, стає не такою звичайною і  аж ніяк не традиційною. Погрожуючи постійним виконавцям, шестеро дітей Гердманів, які не мають жодного уявлення про Різдво, «захоплюють» усі головні ролі у виставі. Що вони вигадають і чим це обернеться для мешканців містечка — читайте у дотепній, кумедній і дуже Різдвяній повісті.
 
«Тихі віршики на зиму» Мар’яни Савки з ілюстраціями Ольги Кваші
(«Видавництво Старого Лева», 2015)
 
Нова збірка дитячих поезій Мар’яни Савки разом із затишними ілюстраціями Ольги Кваші — чудова нагода для тихого родинного читання наприкінці активного зимового дня. Неодмінна зимова атрибутика, включно з засніженими деревами, горобиною, ведмедями у барлогу та Білою Пані також буде чудовою зимовою книжкою на ніч.
«Гостинці з Ялинового лісу: казка-розмальовка до свята Миколая із завданнями й англійськими словами»
хужожниці Катерини Степаніщевої (Видавництво «Братське», 2015)
 
«Гостинці з Ялинового лісу» — це книжка з «активностями». Вона містить і святкову історію, і розмальовку з завданнями і тематичними англійськими словами, і навіть рецепт медового печива. Книжка для читання і не тільки, до якого можуть долучитися діти різного віку та їхні родини.
 
«Подорож листа. Історія до свята Миколая» Валентини Вздульської
(Видавництво «Братське», 2015)
 
Лист маленької Марти — дуже важливий, хоч і містить усього чотири слова; він знає про свою важливу місію і дуже боїться розчарувати дівчинку. Історія про заповітні бажання, мандри, несподіванки та дружбу, проілюстрована ніжними акварелями — чудове читання для будь-якої пори року, а насамперед — напередодні Миколая.
 
«Казки Різдва» Богдани Матіяш
(«Видавництво Старого Лева», 2015)
 
До книги ввійшли дві частини «Казок Різдва» Богдани Матіяш. Це спокійна медитативна проза для вдумливого читання й обмірковування. Тих, хто стомився від Різдва споживацького чи медійного та шукає власне духовне розуміння свята, ця збірка може надихнути на нові думки і пошуки.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage