"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Сергій Квіт: В Україні має бути два міністерства освіти
 
В інтерв`ю для журналу «Фокус» міністр освіти і науки України Сергій Квіт поділився думками про перспективи української освіти та найближчі зміни в навчальній системі.
 
За словами міністра, обов`язкових змін потребує вища освіта та структура ВНЗ, а також необхідне відокремлене міністерство, яке завідуватиме безпосередньо справами вищої  освіти. «У перспективі в Україні має бути два міністерства: вищої освіти і науки, а також - народної освіти», - зазначив Сергій Квіт.
 
Опираючись на новий закон «Про наукову і науково-технічну діяльність» міністр пояснив, що скорочення аудиторних годин з 900 до 600 на рік для викладачів університетів, інститутів та академій зумовлено тим, що вони повинні більше часу приділяти науково-дослідний роботі для власного розвитку. За його словами, це сприятиме покращенню рівня освіти та наблизить Україну до європейських стандартів.
 
Також Сергій Квіт підняв питання корупції  у ВНЗ: «Найпростіше, до речі, викорінити корупцію якраз у системі вищої освіти. Для цього потрібно змінити сам університет, зробивши його відповідальним і автономним». При цьому зауважимо, що триває закриття та об`єднання навчальних закладів та їх філій по всій Україні. «Ми хочемо відокремити університетську освіту від того, що раніше називалося професійно-технічною та середньою спеціальною освітою», - зазначив міністр.
 
Квіт торкається і питання визнання українських дипломів за кордоном. Як вважає міністр, сьогодні окремі студенти можуть працевлаштуватися  в інших країнах власними силами. А на міжнародному рівні цінуються не дипломи, а знання та вміння, якими володіє людина, влаштовуючись на роботу. Натомість посадовець наголошує на важливості міжнародного обміну: «Учасники програм обміну і без спеціальних міждержавних договорів можуть продовжувати навчання в західних університетах. Ми пропонуємо студентам і викладачам безліч міжнародних програм, пов'язаних зі стажуванням, навчанням і науковими дослідженнями».
 
Окрім того, міністр зазначив, що незабаром почнеться робота над онлайн-платформами, за допомогою яких школярі та студенти з окупованих територій зможуть отримувати знання, а згодом – і українські атестати. Передбачається, що наступного року жителі Криму матимуть квоти для вступу в українські ВНЗ. 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage