0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Сергій Гридін: «Всі ми знаємо, якими жорстокими бувають діти»
Сергій Гридін презентував у львівській книгарні «Є» свою повість для підлітків «Не такий». Про повість, підліткову літературу загалом та те, як знайти спільну мову з дорослим і «майже дорослим» читачем з Сергієм розмовляла Мар’яна Савка - письменниця, головний редактор «Видавництва Старого Лева», яке видало книжку Гридіна.
 
«Десь у класі 4-5 я був маленький, кругленький, у мене були гарненькі рожевенькі щічки, - розповідає Сергій Гридін. - Я мав досить багато проблем у відносинах зі своїми однолітками. Ми ж всі знаємо, якими жорстокими можуть бути діти. Якщо людина чимось відрізняється від інших, якщо вона кульгає, погано бачить, має надлишкову вагу, їй треба якось асимілюватися в колективі… Досить довгий час переживав і хвилювався через це. А потім в один момент вирішив взяти себе в руки і почав працювати над собою. Коли мені вдалося скинути зайву вагу і підтягнути свою фізичну форму, я довів і собі, і іншим, що можна у своєму житті щось змінити, що це - реально. І саме це я і відобразив у своїй книзі».
 
«Думаю, що, по великому рахунку, сучасних підлітків хвилюють ті ж проблеми, що і мене у їхньому віці, - додає Гридін. – До прикладу, якщо тоді мене хвилювали стосунки з дівчатами і страждання від нерозділеного кохання, то і зараз це хвилює підлітків. Намагався показати все це у цій книжці».
 
«Не люблю, коли мене хвалять, - зізнається письменник. - Мені одразу хочеться забитися в куточок і не показуватися. Іноді, звісно, трошки можна мене і похвалити… На критику я, як кожна людина, реагую досить неоднозначно. Після серйозної критики спочатку «йду в себе» - кілька днів переварюю отриману інформацію та зауваження, а потім починаю розуміти правильна ця критика чи ні. Якщо правильна – сідаю і переписую. Якщо ні – забуваю сказане мені».
 
«Книжка «Не такий» вразила мене тим, наскільки вона відверта, - говорить Мар’яна Савка. - Можливо, інколи навіть на грані фолу, як для української літератури. Бо ж українська література для підлітків лише твориться зараз. І вона дуже обережно заходить на території небезпечних, дражливих тем. Таких як: підліткова жорстокість, драстичні стосунки і певні драми в родині, те, як на них реагують діти, як вони в цьому ростіть і як переживають свої проблеми. Сергій, зробивши цей сміливий вчинок – написавши цю книгу, пробив міцну заслону. Після нього стали з’являтися інші сучасні книги для підлітків, проявилася зацікавленість темою літератури для майже дорослих. Він, по-суті, першопроходець на цій літературній території».
Вам може бути цікаво
Привид, який не міг заснути
Чорна Наталія
Рахують усі
Рушіфте Крістін
20 кадрів «Жизні». Цитати із книги Олега Сенцова
Інспектор Дил поспішає на допомогу: як навчити дитину розпізнавати та контролювати емоції
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати