"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Руки розбійника» потрапила до фіналу підліткової премії «Навиворіт»
Днями у бібліотеці Гете-інституту журі премії «Навиворіт», ініційованої підлітками, оголосили фіналістів короткого списку. Відразу до двох номінацій потрапила книжка, яка торік вийшла у Видавництві Старого Лева — «Руки розбійника» німецького автора Гайнріха Фінн-Олє, обкладинку до якої намалювала Оксана Була. Книжка потрапила у короткі списки номінацій — «Найкраща перекладна підліткова книга року» та «Найкращий дизайн підліткової книги». Також на зустрічі підлітки розповіли, чого не вистачає українським підлітковим книжкам, та яких героїв вони сподіваються побачити у нових виданнях.
 
 
«Мені дуже сподобалося, як у цій книжці («Руки розбійника» - ред.) показані стосунки між Яніком і його батьками. У ній батьки завжди уникають конфліктів. Але в цій книжці показано, що навіть із такими батьками можуть бути конфлікти у підлітків. І цей конфлікт розвивається впродовж усієї історії. Досі я не бачив жодної книжки, де батьки зображені, як ідеальні, і при цьому вони мають конфлікт з дитиною», - прокоментував свій вибір один із членів журі, Міхаіл Мацих.
 
На думку підлітків багатьом сучасним підлітковим книжками не вистачає обізнаності про реальне життя підлітків, сприйняття підлітка, як досвідченого читача, гендерної різноманітності серед героїв, тематичної різноманітності та якісної редакторської роботи з текстами.
 
«Руки розбійника» — книжка про велику силу зв’язків, які лю­дина набуває за життя, іноді навіть всупереч власній волі. Їх складно змінити і дуже легко втратити, коли вже думаєш, що вони з тобою назавжди. Після закінчення школи двоє друзів наважуються на аван­тюру — вирушають до Стамбула. Самюель сподівається знайти там свого майже невідомого батька, власну ідентичність, відчуття дому, якого він ніколи не мав. Янік — навпаки, намагається втекти від ідеального дому, досконалих батьків та родинного затишку. Та насамперед Янік хоче переконатися, чи між ним і Самюелем все ще існує дружба, адже перед поїздкою трапилося те, що може безповоротно вплинути на їхні стосунки.

«Навиворіт» – перша щорічна українська літературна премія, створена підлітками, щоб відзначити найкращі підліткові книги року.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage