"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Розмальовки для дорослих – дивакуватість чи стресотерапія?

Практика малювання або хоча б розфарбовування (малювання не всім дано), має оздоровчий, заспокійливий ефект. Вона також стимулює ті області мозку, які відповідальні за моторні навички та почуття творчості. Насправді, розмальовки спочатку з'явилися в Північній Америці і Європі саме для дорослих. Продавали для дорослих їх в розвинених країнах до цих пір. Іспанська газета Espasa опублікувала збірку розфарбованих ілюстрацій карикатуриста Жоржа. Добірка мала шалений успіх.

Чи лікує вона депресію?

Відомо, що розфарбовування картинок було популярною технікою релаксації у відомих психологів - наприклад, у Карла Юнга на початку XX століття. Він розфарбовував круглі конструкції концентричними формами. Ця практика бере свій початок в Індії.

Психолог Глорія Мартінес Айяла говорить, що коли ми розфарбовуємо щось, то завжди задіюємо обидві свої півкулі в мозку. Логіка допомагає нам підібрати колірний ескіз, а творча частина навчає вмінню співставлять кольору.

Як бонус, ви отримаєте кращі навички по частині моторики, зможете більше речей в будинку робити руками. Є й терапевтичний ефект: малювання знижує активність мигдалеподібного тіла - це основна частина нашого мозку, відповідальна за управління емоціями, викликаними стресом.

Плюс до всього, процес допомагає сконцентруватися і відволіктися від повсякденних турбот. Ефект виходить схожий з трансовим або медитативним. Плюс до всього, малювання несвідомо веде нас у минуле: ми згадуємо своє дитинство, в якому визначено було менше стресу, ніж зараз.

Психолог Ентоні Мартінес рекомендує використовувати цей метод для релаксації.

Ми можемо використовувати цей процес в якості точки входу у вільний, творчий простір, запевняє він.

Ми також можемо аналізувати власний стан: в залежності від того, які ми переживаємо емоції, кольори на аркушах паперу ми виберемо відповідні. Це допоможе нам краще пізнати самих себе.

де купити

У Великобританії та Франції розмальовки для дорослих неминуче стають бестселерами. Французьке видавництво Hachette має серію розмальовок АРТ-Therapie містить 20 томів - тут тобі і метелики, і квіти, і кекси, і графіті, і психоделічні візерунки. Особливого успіху досягла книга-розмальовка «Secret Garden: Інки скарбів і книжка-розмальовка», що піднімає тему завоювання Америки.

       

У Великобританії ілюстратор Мел Сімоне Елліотт дозволяє собі малювати знаменитостей на кшталт Райан Грослінг, Леді Гага, Бейонсе або Кейт Мосс. Завжди є розмальовки для дорослих коміків Райана Хантера і Тейджі Дженсена із США. Коштує все це зовсім недорого, текст особливо не важливий, а замовити можна через Amazon.

Тренд докотився до Іспанії. Психолог Луїс Рохас Маркос каже, що «розфарбовування книжок втішає нас, дає нам мир і спокій, дозволяє нам насолоджуватися собою і відволіктися від щоденного тиску». У вас не буде ніякого тиску від стресу, ця дія буде переповнювати вас.

В Україні восени "Видавництво Старого Лева" презентувало першу книжку-розмальовку для дорослих "Чарівний сад"

Ілюструвала книгу відома шотландська художниця і дизайнер Джоан Басфорд.

На 96 сторінках видання практично немає слів, зате є чорно-білі казкові квіти, рослини, лабіринти та орнаменти, які можна розфарбувати на свій смак.

Крім того, в книзі немає розповіді як такої, але розфарбовувати її паралельно з якоюсь іншою справою неможливо. Саме в цьому полягає ефект антистресу - справі потрібно посвятитися повністю і тоді воно спрацює, як психотерапевтичний ефект.

За словами видавців, «Чарівний сад» дозволяє не тільки розфарбовувати, а й малювати від себе, доповнюючи малюнки власними деталями. В книзі також є і загадки, до яких необхідно шукати різних комах і звіряток, які заховані в графіці.

Сама художниця називає свою творчість «чорно-білою країною чудес», а себе називає «чорнильною євангелісткою».

Я малюю всі свої малюнки тільки олівцями й ручками. Я радію тепер не чітким відбитками пальців, тремтячим лініям, намальованим від руки і несподіваним чорнильним плямам. Ці маленькі недоліки, ось у чому розкривається характер малюнків, їх душа, їх справжнє відчуття природності, - пояснює художниця.

Загалом, ви можете використовувати сеанси розфарбовування в якості релаксанта як альтернативу бару, наприклад.

Розмальовуйте як діти і будьте щасливі! 

Best і Я

 

 

Пропонуємо переглянути всі розмальовки для дорослих Видавництва Старого Лева за посиланням: https://starylev.com.ua/tags/rozmalovky-dlya-doroslyh

 

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage