"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Розкрито секрети «Чату для дівчат»

Про стереотипи, дівчат, комплекси і боротьбу з ними, натхнення і талант писати для підлітків так, щоб вони читали і радили ці книжки друзям, та ще про багато різного і цікавого говорили на презентації збірки «Чат для дівчат» в рамках Дитячого Форуму. Ця книжка нещодавно вийшла у «Видавництві Старого Лева», складається з 12 оповідань різних авторок, і упорядкована Оксаною Лущевською та Валентиною Вздульською (вони ж написали і по оповіданню до цієї книжки). Презентували її письменниці, авторки оповідань Галина Ткачук та Наталя Малетич. Модерувала зустріч заступник головного редактора ВСЛ, письменниця Катерина Міхаліцина. У форматі відеозвернення долучилися до розмови авторки Тетяна Стус та Валентина Вздульська.

«Ця книжка підштовхує до розмови, - наголосила Катерина Міхаліцина. - Насправді це найскладніше - почати говорити про свої відчуття, свої проблеми, озвучувати якісь складні питання. А «Чат для дівчат» робить це, книжка і сама говорить, і спонукає поговорити інших. І це книжка, до якої ти відчуваєш причетність». 

 

 

Валентина Вздульська розповіла, що для неї як автора дуже важливо написати текст таким, щоб читач, не залежно від віку, відчував його. «У дитячій і підлітковій літературі в автора є дуже потужний інструмент, - вважає авторка. - Це - емпатія, тобто співпереживання. Якщо ви створюєте емоційно правдивого персонажа, якому читач співпереживає, і якщо ви ставите цього персонажа у ситуацію, де його хтось дискримінує, то цей читач ніколи не співпереживатиме тим, хто дискримінує чи займається булінгом. Отже, у майбутньому і в реальному житті не робитиме цього. Тож відображення емоцій дозволяє письменнику привести читача до думки, що стереотипне бачення - це погано, а вільний погляд і критичне мислення - добре. Це той рецепт, який я як автор та редактор дитячої літератури давала б усім».
 
 

Тетяна Стус наголосила, що цю книжку варто прочитати і батькам, адже їм, як і підліткам, потрібно розуміти, що ти ніколи не один. І допоможе у цьому «Чат для дівчат». «Ідея книжки в тому, щоб дати розуміння читачу, дівчинці чи хлопцю, що завжди є хтось поруч, - говорила письменниця. - Навіть коли почуваєш себе самотнім, чи з кимось посварився, чи не можеш порозумітися з батьками, то є завжди книжка, яку можна відкрити і, читаючи, відчути, що ти - не один. І проблеми чи складні питання, які виникають, завжди мають вирішення і відповіді, і завжди є хтось, хто в цьому допоможе».

 
 

«Ми писали цю книгу, відштовхуючись від власного досвіду, стресу, болю, - розповідала Галина Ткачук. - І читати цю книжку -  наче розмовляти з кимось, пліткувати, спілкуватися в чаті про наболіле. Це обговорення між дівчатами, відверте, відкрите, емоційне. І сама такою сприймається книга, коли її читаєш».  Письменниця розповіла, що вже отримала чимало різних відгуків про книжку. Але найбільше зраділа відгуку від однієї мами, донька якої не любила читати, а «Чат для дівчат» прочитала на одному диханні, і вже наступного дня понесла книгу в школу показувати друзям».

Письменниця Наталка Малетич розповіла, що її донька теж читала «Чат для дівчат», не відриваючись, і це для неї як авторки найбільший успіх. «Ця книжка абсолютно сучасна, - говорила письменниця - Вона дозволяє побачити інших, почути історії, які могли статися з тобою, або твоїми друзями, або он з тою дівчинкою з паралельного класу, яка сама б тобі про неї ніколи не розповіла. Це дуже важливо розуміти, що є події, до яких треба ставитися з розумінням, навіть якщо вони трапилися не з тобою».

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage