"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Ростислав Мельників вирушає у поетичну мандрівку
Нещодавно у «Видавництві Старого Лева» з`явилася нова поетична збірка «Апокрифи степу (поезії 1992–2012 рр.)»  - книга Ростислава Мельниківа, над якою він працював 20 років. І вже незабаром поспілкуватися з автором, дізнатися більше про його творчість можна буде у Харкові, Києві та Львові.
 
Що ховається під обкладинкою збірки?  «Апокрифи степу» — своєрідний зріз поетичного доробку Ростислава Мельникова за двадцять років: від часу виникнення «Червоної Фіри», співзасновником якої він був, і до 2012-го, коли, як зізнається поет, відкрив наступну сторінку своєї творчості. Тут ви не знайдете соціальної лірики «на злобу дня», хоча у віршах постає і країна – «велика фабрика емігрантів», і Харків – «яблуко червоне»... Проте поезія пана Ростислава зовсім іншого штибу. Письменник Андрій Кокотюха називає її «міфологічним неомодернізмом».  Уся вона «герметична» з «яскравим бароковим декором», - додає Леонід Ушкалов. А сам поет зауважує, що не є прихильником римованої чи верлібрової публіцистики на актуальні соціально-політичні теми. Автор розповідає про інше – про «спокусливу панну оту котра ронить так мідно свій голос», про «акваріум неба із відбитками рибок ранішніх снів» і, звісно, про «тихий дум вечірній пруг і густий пах нашого степу»... Усі ці образи прекрасно доповнюють ілюстрації  Уляни Мельникової, дружини поета. Відтак перед читачем  постає не просто книга, а цілісний мистецький витвір.
 
Зустрічі з поетом відбудуться:
 
Середа, 6 квітня – Харків, Книгарня «Є» (вул. Сумська, 3) – Ростислав Мельників, Леонід Ушкалов - Початок о 18:30.
 
Четвер, 7 квітня – Київ, Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3) -  Ростислава Мельників, Любов Якимчук - Початок о  18:30.
 
Субота, 9 квітня – Львів, Книгарня «Є» (просп. Свободи, 7) - Ростислав Мельників, Ірина Старовойт - Початок о 17:00.
 
Ростислав Мельників - поет, літературознавець. Один із засновників харківського літературного угруповання «Червона Фіра», спів-організато­р фестивалю сучасної поезії «Авангард-Фест», учасник низки антологій сучасної української літератури. У доробку Ростислава збірки поезій — «Полювання на оленя», «Подорож Рівноденням», «Апокрифи степу»; монографія «Майк Йогансен: ландшафти трансформацій». Ростислав Мельників займається літературознавством, літературною критикою та редагуванням; він є членом Національної спілки журналістів України, Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage