"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Роман «Югославія, моя батьківщина» Ґорана Войновича – переможець премії «Анґелус»!
Чудові новини! Лауретом літературної нагороди Центральної Європи «Анґелус» став словенський письменник Ґоран Войнович, якого журі відзначило за роман «Югославія, моя батьківщина».
 
 
«Югославія, моя батьківщина» розповідає про події Югославської війни та її наслідки вустами підлітка, а згодом — дорослого чоловіка.
У часі історичних потрясінь і політичних конфліктів буває нелегко визначити, де батьківщина, а де чужа територія, хто друг, а хто ворог. Особливо складно осмислити ці речі підліткові. Надто коли батька, якого вважав захисником і героєм, оголошено воєнним злочинцем і в одну мить руйнується звичний, такий теплий і затишний світ, коли втрачаєш одразу все: друзів, сім’ю, батьківщину.
 
Українською книга вийшла цьогоріч у «Видавництві Старого Лева» у перекладі Катерини Калитко та з художнім оформленням Тетяни Омельченко.
 
Раніше із 14 книг довгого списку до переліку фіналістів увійшло 7 авторів – з України, Болгарії, Польщі, Росії, Словенії. Врешті 17 жовтня стало ім'я переможця, який отримає грошову винагороду у розмірі 150 тисяч польських злотих.
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage