"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Родинна презентація Мар’яни та Ірини Савок
Вчора, 15 вересня у київській книгарні «Є» відбулась родинна презентація одразу двох новинок від Старого Лева: головний редактор видавництва Мар’яна Савка представила свою нову збірку поезій «Пора плодів і квітів», а її мама, Ірина Савка, – дебютну збірку новел «Осиний мед дикий».
 
- Ця книга для мене як калейдоскоп, - ділилася Ірина Савка із читачами. – В такому віці починати дуже важко, але ця книжка сама спонукала написати її – спогадів, думок і сюжетів було надто багато. В своїй книжці я повернулася на три покоління назад – вона так і поділена на три розділи.
 
Ірина Савка читала свої новели – проникливі, часом сумні, але надзвичайно поетичні та музичні. Читачів, які прийшли на зустріч до книгарні «Є», цікавило, як вона почуває себе в новому амплуа, чи збирається презентувати свою книгу в рідному селі, а також те, чому всі жінки у книжці такі нещасні.
 
- Я не думала над тим, щоб зробити всіх нещасними чи щасливими. Ця книжка є поверненням до села, і всі новели є художньо-документальними. Я просто не могла зробити їх іншими.
 
Читання новел Ірини Савки перепліталося з читанням поезій Мар’яни Савки. «В збірці «Пора плодів і квітів» є як нові вірші, які раніше ніде не друкувались, так і ті, які я писала ще зовсім юною дівчинкою, студенткою», - розповіла поетеса.
 
- Чи ви якось відсіювали вірші, коли упорядковували збірку? - цікавилися читачі.
 
- Ні, нічого не відсіювала. Навпаки, коли я їх прочитала, подумала: боже, яка гарна поетеса була! - жартівливо відповіла Мар'яна Савка.
 
Проникливі новели змінювалися ніжними поезіями і врешті-решт в книгарні «Є» влаштували гадання на збірці «Пора плодів і квітів»: слухачі називали сторінку та рядок, а Мар’яна Савка зачитувала їм уривок поезії.
 
"Коханий, спиш? А як без нас Париж? Ранкова кава, свіжі круасани?" Гарне ворожіння на ніч, чи не так?
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage