"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Рік викликів і справжніх див
Яким же був рік 2019-й для «Видавництва Старого Лева»? Потужним, складним, надважливим.
Чільне фото – Надійка Гербіш
 
Він ще раз впевнив нас у думці, наскільки важливо продовжувати свою щоденну справу. Вперто, наполегливо, спокійно. Бо у світі, сповненому складних викликів, є книги, які варто видати, бо вони – як щаблі твого зростання. Є наші чудові читачі, особливо маленькі, які виростають, тримаючи в рученятах найкращі книжки. Є автори, ілюстратори, перекладачі, редактори, з якими не страшно підкорювати будь-які видавничі вершини. Є команда, яку я люблю всім серцем, і є дім Старого Лева – і це не просто дім, це – маяк, в ньому завжди світить світло.
 
 
Що ми встигли зробити за цей рік. Ми видали 133 книжки. У ці сто тридцять три книжки було вкладено тонни наших зусиль, багато любові і терпіння. І я всіма цими книжками тихо горджуся. Як і всіма, хто їх створював. 
 
Багато наших видань отримали нагороди різних книжкових конкурсів. 
 
 
Цей рік був щедрий на несподіванки і справжні дива. У квітні ми видали книжку «Жизня» Олега Сенцова, вперше в українському перекладі, а коли віддали до друку у серпні його наступну книжку, «Маркетер», яку він писав у російській в’язниці, то навіть мріяти не могли, що сам Олег її презентуватиме у Львові, на Book Forum– у заповненому вщерть залі Львівської філармонії.
 
 
Цього року на Книжковому Арсеналі нашими гостями були ніжна і сильна Ібен Акерлі, норвезька письменниця та актриса, і словенський культовий письменник Алеш Штеґер
 
 
А ще, на наше запрошення, на КА прилетів зі США наш неймовірний Дорж Бату –україномовний бурято-монгол із NASA – презентувати нову «Франческу». І його автограф-сесія тривала рекордні  3 години. 
 
Саме цьогоріч здійснилася моя давня мрія – до Львова, на наше запрошення, прилетіла з Індії Букерівська лауреатка Арундаті Рой презентувати свій новий роман «Міністерство граничного щастя». І ця зустріч, ця магія такої тендітної і достоту великої жінки досі тримає і дає багато сили. 
 
 
Ще одним яскравим проектом був конкурс україномовних п`єс для дітей і підлітків «Книжка на сцені» у партнерстві з офісом «Львів - місто літератури». А також цьогоріч завершилися зйомки фільму «Віддана» від Film.ua Group за романом Софії Андрухович «Фелікс Австрія», прем`єру якого з нетерпінням чекаємо у січні. І навіть приготували кулінарний записник «Галицькі смаколики» для шанувальників кулінарного мистецтва. 
 
Цього року було багато яскравих незабутніх книжок: і дитячих, і дорослих. І українських, і перекладених українською. Я навмисне запитала у працівників видавництва, які саме книжки їх вразили. І от, цілком покладаючись на їхню експертну думку, сформувала такий читацький топ від Старого Лева:
 
1. «Танець недоумка» Ілларіона Павлюка;
2. «Місто дівчат» Елізабет Ґілберт;
5. «Вище за небо» Клауса Гаґерупа;
6. «Гномики» Мацєя Шимановіча;
9. «Нестерпна легкість буття» Мілана Кундери;
10. «Ларс. LOL» Ібен Акерлі.
 
Скажу лише, що Ілларіона Павлюка, за нашим внутрішнім опитуванням, можна вважати письменником року «Видавництва Старого Лева».
 
Але вибрати десять книжок – то складне завдання. Бо неймовірних книжок – дитячих і дорослих – було справді багато. Кадзуо Ішіґуро, Ернест Гемінґвей, Інґмар Берґман, Кетіль Бйорнстад, Салман Рушді. І Букерівський лауреат Джордж Сондерс із романом «Лінкольн у бардо»! І Давід Фоенкінос із романом «До краси».
 
 
А як же без знакових українських романів: «Іван і Феба» Оксани Луцишиної, «Вічний календар» Василя Махна, «Найважливіше – наприкінці» Галини Вдовиченко, «Ключові клапани» Павла Коробчука. А надзвичайно важлива для суспільства книжка Мирослава Мариновича «Митрополит Андрей Шептицький і принцип "позитивної суми"»! А надзвичайно емоційні тревелоги Ольги Герасим’юк «Я повернулася. Люблю». А глибокі есеї Ірини Славінської «Мої запасні життя»! А «Ukraïner» – гіперпотужний у всіх сенсах проєкт Богдана Логвиненка і величезної волонтерської команди спільно з «Видавництвом Старого Лева».
 
 
А те, що в нас вийшли просто чудові дитячі книжки, свідчать вісім нагород БараБуки наприкінці року: для письменниць Галини Малик, Катерини Міхаліциної, Ольги Войтенко, Тані Стус, Валентини Захабури, Галини Ткачук, Юлі Смаль, Лариси Денисенко та ілюстраторів Грасі Олійко, Юлі Пилипчатіної, Наталі Олійник, Марти Кошулінської, Антона Селлешія. А ще для красивого видання «Сковорода від А до Я» з ілюстраціями Людмили та Володимира Стецьковичів – неймовірної біографічної абетки про найвідомішого українського філософа, яку так і не побачив за життя її автор, світлої пам’яті професор Леонід Ушкалов. Цього року Галина Вдовиченко знову потішила своїх малих фанатів новою книжкою із серії про 36 і 6 котів. А скільки в Галини відбулося зустрічей з дітьми – важко перелічити! 
 
 
Ми розвивали дитячий non-fiction. Особливо яскравою вдалися «Я і КонституціЯ» – книжка, яку написав авторських колектив юристів на чолі з Ларисою Денисенко, «Книжка про сміття» Галини Ткачук, «Лесеві історії» Юлі Смаль.  
 
Цього року ми були на 8 закордонних виставках: у Лондоні, Болоньї, Празі, Сеулі, Франкфурті, Відні, а також на програмах та виставках у Шанхаї та Римі. 
 
 
Щодо проданих прав, то упродовж цього року 33 підписані контракти в такі країни, як Польща, Чехія, Словаччина, Вірменія, Італія, Німеччина, Бельгія (вперше), Фінляндія (вперше), Туреччина, Корея, Китай, Японія, Тайвань, Чилі і Мексика. 
 
Українське виставкове та фестивальне життя, на щастя, активно розвивається. А ми підтримуємо цей рух участю видавництва та наших авторів і тішимося, що, об’єднуючи зусилля, якомога більшій аудиторі читачів в Україні відкриваємо класних українських письменників.
 
Наша промоційна активність упродовж 2019 року не стихала. За цей час ми підготували – і окремо, і в межах виставок – 314 подій. А це письменницькі зустрічі, лекції, майстер-класи, дискусії і навіть концерти.
 
 
Дуже важливою подією наприкінці року стало відкриття у Києві ще однієї книгарні-кав‘ярні Старого Лева на Подолі (вул. Сковороди, 6) – чудовий затишний простір для улюблених читачів.
 
 
Коли ти бачиш, що у спільноті Старого Лева стає все більше прихильників, коли все більше дітей засинає з книжками Старого Лева і все більше дорослих стають нашими порадниками у доборі важливих книжок, то розумієш, що працюєш не даремно. Наступного року буде ще цікавіше!
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage