"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Письменниця з Гваделупи Маріз Конде отримала Альтернативну Нобелівську премію – 2018
Про це сьогодні повідомили у Стокгольмській Публічній бібліотеці. Письменницю вважають «однією з найбільш видатних авторів Карибського моря», її відзначили за майстерність зображення колоніального та постколоніального досвіду у повсякденному житті людей, з акцентом на гендерні, класові та расові розмежування та з описом сили людської солідарності.
 
У своєму відео-зверненні Маріз Конде розповіла, що вона щаслива та горда отримувати цю нагороду і хоче розділити її разом із народом своєї країни.
 
За словами переможниці, Гваделупа – це маленька країна, про яку згадують переважно у контексті ураганів та землетрусів, тож ця світова відзнака – це можливість заявити про її культуру та ідентичність.
 
Маріз Конде – французька письменниця, уродженка Гваделупи, авторка романів, новел, декількох п’єс та книг для дітей. Вона – лауреатка французьких та іноземних премій, командор Ордена мистецтв і літератури (2001), кавалер Ордена Почесного Легіону (2004), почесна членкиня Літературної академії Квебека (1998) тощо.
 
Цього року вперше Нобелівську премію замінили на Альтернативну Премію з літератури. Такі зміни понад 100 шведських діячів культури зробили через скандал, у якому 18 жінок звинуватили французького фотографа Жана-Клода Арно у домаганнях – чоловік начебто домагався їх у приміщеннях, які належать Шведській Академії. Крім того, фотографа називають винним у розкритті імен майбутніх лауреатів стороннім особам. Сам Арно відкидає усі звинувачення щодо себе.
 
Починаючи з 1949 року, Нобелівська премія з літератури вперше не була присуджена.
 
Нова премія Академії передбачає нагороду один мільйон крон (приблизно 112 тис. дол.). До речі, Нобелівський лауреат отримав би шість мільйонів крон. Обрати переможця Нобелівської премії з літератури Шведська Академія планує наступного року.
 
Урочисте нагородження письменниці відбудеться 9 грудня цього року. 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage