0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
П'ять кращих книг українською, які допоможуть зрозуміти сучасне мистецтво
Чорний квадрат Малевича, Насіння соняшника Ай Вейвея, Три м'ячі Джеффа Кунса, зрозуміти ці твори часом не так просто, адже сучасне мистецтво - це послання, яке потрібно вміти прочитати. НВ STYLE вибрав книги, які дадуть відповідь на багато питань і доступною мовою пояснять в чому сенс робіт відомих авторів.
 
Що це Взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі. Уілл Ґомперц. Видавництво ArtHuss
 
Вілл Ґомперц – редактор BBC Arts. Сім років працював директором галереї Tate. Серед його зацікавлень особливе місце займає сучасне мистецтво. Ґомперц пише про мистецтво для The Times, Guardian та BBC. Нещодавно нью-йоркський журнал Creativity визнав Ґомперца одним із п’ятдесяти видатних креативних мислителів.
 
Автор не забув ні про квадрат Малевича, ні про банки супу Енді Ворхола і дотепно і влучно охарактеризував менш відомі, але не менш важливі віхи в історії створення сучасного арт-простору. У своїй розповіді про річну історію сучасного мистецтва Гомперц не ставить перед собою завдання оцінювати ті чи інші твори, але дає читачам «короткий курс» культурних кодів, що дозволяють самостійно орієнтуватися в сучасному художньому просторі і розбиратися, де фікція, а де - справжній витвір мистецтва.  
                                                                        
Це Воргол. Кетрін Інґрем. Видавництво Старого Лева
 
 
Авторка книги – незалежний історик мистецтв. Арт-видання про одного з основоположників поп-арту Енді Воргола, мабуть, найвідоміших і найбільш суперечливих постатей в мистецтві другої половини XX століття. Він віртуозно творив культ себе як ексцентричного генія і довів, що мистецтво може приносити прибуток.  Цей ілюстрований життєпис художника включає неймовірні факти з його біографії і знамениті картини, що захоплююче і без зайвих прикрас розповідають про життя та творчість митця.                                                                 
33 митці у трьох актах. Сара Торнтон. Видавництво ArtHuss
 
Сара Торнтон – відома британська журналістка та соціолог. Авторка світових бестселерів про мистецтво. Книга пропонує вражаючу добірку розповідей про зустрічі з митцями, від міжнародних суперзірок до непублічних викладачів мистецтва, котрі хоч і не мають комерційного успіху, але розширяють уявлення про те, чим є сучасне мистецтво. Торнтон розповідає про свій візит до Ай Вейвея після його ув’язнення, про публічні лекції Джеффа Кунса. Вона зустрічається з Демієном Гьорстом у його майстерні, в якій він вперше за багато років на самоті створює живописні полотна і захоплююче розповідає про ці зустрічі у своїх історіях.     
 
Франсуаза Барб-Ґалль. Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття. Видавництво Старого Лева
 
 
Друга книга французької письменниці і мистецтвознавця, яка пропонує практичні поради для залучення дітей до мистецтва минулого століття. Картини сучасників часто здаються занадто складними навіть дорослим, але це не означає, що для дітей сучасне творчість - зовсім «інша планета». Щоб дитина зрозуміла і полюбив мистецтво ХХ століття, потрібен правильний підхід.
 
Найбільшу увагу авторка зосереджує на роботах другої половини XX століття, оскільки вони зазвичай непрості для розуміння й інтерпретацій.
                                                           
Казимир Малевич. Київський период. Видавництво Родовід
 
Історія появи книги – дуже цікава: Наприкінці 2015 року мистецький світ облетіла новина – в Києві віднайдені нові тексти Казимира Малевича та документи, що стосуються його викладання в Київському Художньому Інституті в 1929-1930 роках. Архіви Мар’яна Кропивницького, асистента Малевича, за якими спеціалісти полювали десятиліттями, раптом знайшлися під час реконструкції лекцій видатного художника і теоретика мистецтва, приуроченої до 100-ліття створення «Чорного квадрата».
 
У текстах відкривається не лише професійна сторона життя, але й приватна. Тут ми бачимо образ вразливого чоловіка, якому не вистачало побутового комфорту і турботи дружини. Книга – це кропітка робота над архівами і безліч цікавих фактів про життя художника. Упорядкована Тетяною Філевською, вона стала надзвичайною подією не тільки книжкового, а й мистецького світу.  
                                                                         
 
Вам може бути цікаво
Великий космічний апчих
Світова Слава
Дитячі суботи у львівській Книгарні-кав’ярні Старого Лева!
Старий Лев – на Корнійчуковському фестивалі і «Зеленій хвилі» в Одесі!
Букси множимо на два!
Передпродаж книги «Scratch для дітей»!
stary_lev Стежити
дописів читачів