0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Пулітцерівська премія: переможці 2017 року
Оголошено переможців однієї з найпрестижніших щорічних нагород у галузі літератури, журналістики, музики і театру – Пулітцерівської премії. Пропонуємо вашій увазі книги, які здобули перемогу у літературній сфері.
 
 
 
Найкращим художнім твором журі обрало роман американського автора Колсона Уайтхеда «Підземна залізниця». Книга, у центрі якої історії жінок у США напередодні Громадянської війни, уже отримала визнання у світі, увійшла до списку бестселерів за версією «New York Times». Видання відзначили за «розумне злиття реалізму і алегорії, які поєднують в собі невільницьке насильство і драматичну втечу …».
 
У номінації «Історія» перемогла праця Гетер Енн Томпсон «Кров у воді: Тюремний бунт в «Аттиці» 1971 року та його наслідки». Книга отримала нагороду за «історичну розповідь, що встановлює високі стандарти наукового судження і стійкість запитів щодо пошуків правди про тюремні бунти в «Аттиці» 1971 року».
 
Номінація «Біографія та автобіографія» стала переможною для мемуарів про початок  громадянської війни у Лівії «Повернення: батьки, сини і земля між ними» Хішама Матара. Книга розкриває власний досвід автора та історію його батька, який потрапив в ув’язнення під час режиму Каддафі. «За елегію від першої особи про дім і батька, що з контрольованими емоціями розглядає минулу і сьогоднішню бойову готовність регіону», - йдеться на сайт премії.
 
 
Кращою поетичною книгою стала збірка дослідниці пісень афроамериканських виконавців Тайхімби Джес під назвою «Оліо». Журі зазначило, що це книга, яка «об'єднує в собі перформанс із більш глибоким мистецтвом поезії задля вивчення колективної пам'яті та виклику сучасним уявленням про расу та ідентичність».
 
У номінації «Нон-фікшн» перемогу здобула книга «Виселені: Бідність та прибуток в американському місті» соціолога Меттью Десмонда, у центрі якої  розповідь про стосунки бідних американських родин з орендодавцями. Видання показало, що масові виселення після економічної кризи 2008 року були менше наслідком, ніж причиною бідності.
 
Переможці отримають грошову винагороду у розмірі 15 тисяч доларів.
 
Вам може бути цікаво
#вслрадить: Книжки для вчителів
Книги Старого Лева – у довгому списку Книги року ВВС
Малюк Санта
Фокс Гезер
Стуцмен Джонатан
Осінній To Do List від Старого Лева. Чим займатись книголюбам, коли опадає листя?
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
Доброго дня. Чи планує ВСЛ видати "Підземну залізницю"? Гемінгвей чи "Коханець леді Чаттерлей" - це, звичайно, добре. Дуже добре. Але так хотілось би, щоб ми отримали можливість читати зараз українською те, що читає решта світу. Щоб йти в ногу зі світом.
14-04-2017 11:22 |
Avatar
Старий Лев
Дякуємо за коментар. Наразі цієї книги в планах видавництва немає. Слідкуйте за оновленнями - ми повідомимо, якщо ситуація зміниться
14-04-2017 11:13 |