"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Прототип доктора Ватсона знайшовся у Шотландії
Прототипом відомого літературного персонажа доктора Ватсона може бути остеопат Вільям Сміт з шотландського міста Данді. Лікар був однокурсником Артура Конан-Дойляв Единбурзькому університеті та листувався з письменником не менше 30 років.
 
Гіпотеза про Вільяма Сміта, як прототипа Ватсона, виникла на основі листа, опублікованого в американській газеті у 1938 році. Лист, написаний Катбертом Смітом, сином лікаря, розкрив зв'язок між Смітом-старшим та персонажем Конан-Дойля. Катберт Сміт писав: «Характер Ватсона був написаний з мого батька, але це був лише дружній жест з боку Дойля, який не засновувався на якихось особистих досягненнях, пов’язаних з описаним характером у творах Артура».
 
Цей лист знайшов шотландський остеопат Тім Бейкер. Також він розкрив й інші подробиці біографії Вільма Сміта, який він був одним з перших остеопатов Шотландії і практикував в Данді в 80-х роках XIX століття. Потім Сміт виїхав до Америки, де був змушений працювати бродячим торговцем медичним інвентарем. Пізніше викладав в американській школі остеопатії, а в 1910 році повернувся в Данді, де займався практикою ще два роки, поки не помер від пневмонії.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage