"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Промова Вірджинії Вулф: слухаймо єдиний запис письменниці
ВВС,  останнє фото Вірджинії Вулф – 1939, Private Collection © Gisèle Freund/IMEC/Fonds MCC
 
Вірджинія Вулф – англійська письменниця, романіст-новатор, проникливий критик та есеїст. Вона зробила великий внесок у розвиток роману своїми імпресіоністичним стилем і персонажами. Сьогодні світ відзначає 135-річчя від дня народження авторки, а ми пропонуємо вам послухати єдиний збережений запис голосу письменниці.
 
«Слова, англійські слова, сповнені відлунь, спогадів, асоціацій – це природно…». Так починається промова Вірджинії Вулф, яка вперше прозвучала в ефірі BBC 29 квітня 1937 року в рамках проекту під назвою «У мене нема слів» («Words Fail Me») і отримала назву «Майстерність» («Craftsmanship»). Збереглося лише 8 хвилин оригінального запису, які, як вважають, є єдиним записом голосу британської письменниці.
 
«У давні часи, коли англійська була новою мовою, письменники могли вигадувати нові слова і використовувати їх. Сьогодні досить легко придумати нові слова - вони з'являються на губах, коли ми бачимо або відчуваємо щось невідоме, але ми не можемо використовувати їх, тому що мова є старою. Ви не можете використовувати абсолютно нове слово у старій мові через дуже очевидний і таємничий факт – слова не є поодинокими і самостійними утвореннями, а частиною інших слів. Насправді, слово не може бути словом, поки не стане частиною речення...».
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage