"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Про «Таємного агента Миколу Гоголя» розкажуть у Києві
У вівторок, 15 листопада, у київській Книгарні «Є» (вул. Спаській, 5) відбудеться зустріч з філософом, письменником Петром Кралюком. Автор презентує гостям заходу книгу «Таємний агент Микола Гоголь», яка вийшла у «Видавництві Старого Лева». Мова піде про цікаві й непересічні факти з біографії Миколи Васильовича: про гоголівський міф в інформаційній війні ХІХ століття, що тягнеться до тепер; про його зачарування і розчарування Імперською Росією; про те, чи писав і про що писав українською мовою Гоголь. Початок зустрічі о 18:30. Модерує письменник, журналіст Олег Коцарев.
 
«Таємний агент Микола Гоголь»  є  спробою авторського дослідження контроверсійної гоголівської повісті «Тарас Бульба» та ролі цього тексту як в інформаційних війнах ХІХ століття, так і в нинішній час. Петро Кралюк висловлює сміливі припущення щодо біографії самого Гоголя. Наприклад, що Микола Васильович був завербований Третім відділенням імператорської канцелярії  Миколи І.
 
«Зелене світло для Гоголя вмикається через два роки після ймовірної вербовки, - зауважує автор книги. -  У 1831-му виходить збірка «Вечори на хуторі біля Диканьки», а разом з нею – схвальна рецензія від Фадєя Булгаріна в «Северной Пчеле». Після чого почався немалий резонанс і розгорнулась ціла рекламна кампанія збірки. Твір був опублікований після Листопадового повстання й, звісно, мав антипольський характер. Тобто Третє відділення працювало, пропаганда йшла на повну і для цього вдало використовувалися письменники». Тож був Микола Гоголь таємним агентом чи ні – дізнаємось вже зовсім скоро під час зустрічі з Петром  Кралюком.
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage