"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Про рік, який минає, але не минає безслідно
Я щороку пишу таку підсумкову колонку. Щороку намагаюся згадати все. І всього завжди багато. А цьогоріч всього не просто багато, воно має дуже сильне емоційне звучання. Принаймні для мене. Озираючись на рік, який минає, знову думаю про ці дивні штуки з відчуттям часу. Один рік як ціле життя. Ще на початку року здавалося, що всі заплановані події та книжки так близько, що ми вже майже запізнилися з їхнім плануванням та організацією, а тепер, згадуючи усі книжки, презентації, тури, фестивалі, виставки, – здається, що цього б вистачило як мінімум на п’ятирічку. Може, просто якась шалена конденсація подій, висока швидкість, сильні відчуття.  Цього року особливо сильно відчувалися втрати. Що довше живеш на світі, то важче миритися з несподіваним відходом великих світлих людей, друзів, колег. Водночас у моє життя і в життя видавництва увійшли нові люди – дуже сильні, дуже цінні – та стали частиною нашого світу. І залишаться там назавжди.  
 
Ми знову виросли. В усьому – у наших показниках, кількості людей, рівні завдань та виконанні поставлених задач. І знову трохи навіть злякалися свого росту. Бо постає вічне питання: куди і як рости далі, як не втратити все здобуте, не втратити тих людей, котрі багато років поруч. Цього року у нас вперше було чимало ротацій, кілька людей пішло з компанії – якраз той момент, коли люди доростають до власних вершин і хочуть рухатися далі самостійно. Всі ці зміни неминучі і, напевно, потрібні. Бо людина має прагнути змін і виходити із зони комфорту. А натомість у нас з’явилися нові люди – класні, світлі, натхненні. Люди – це головний капітал. Люди творять усе – книжки, дійства, емоції. Можу лише пишатися нашими людьми. І любити. Любити і давати можливість бути собою.
 
 
«Видавництво Старого Лева» залишається собою. Це – головне, це – найважливіше. Ми залишаємося вірними собі, нашим читачам, нашим смакам. За результатами року, бачимо, що всі книжки 2018-го були потрібними, важливими, а часто і знаковими. Наші автори з книжками, виданими у «Видавництві Старого Лева», завойовують перемоги на різноманітних конкурсах.
 
 
Цього року на дві найбільші книжкові виставки – Книжковий Арсенал та Book Forum – до нас приїхали фантастичні закордонні гості: Ґюдрун Скреттінґ з Норвегії, Дорж Бату, Майкл КатакісАскольд Мельничук – зі США.
 
 
А ще Міленко Єрґович – із Хорватії, Олів’є Бурдо – з Франції, Генрі Марш – з Великої Британії.
 
 
Також у нас в гостях побували чудові брати Фоенкіноси – Давід і Стефан. Це були незабутні зустрічі, надзвичайно сильні емоції, які заряджали оптимізмом, вірою в людей, вірою в книжки на цілий рік. Про це можна писати книжки, а не колонки.
 
Ми відкрили нових прекрасних українських авторів. Їх чимало. Скажу лише, що троє з них – Дорж Бату, Андрій Цаплієнко та Ілларіон Павлюк – для мене особисто були ще й відкриттям року в номінації «Мої важливі люди».
 
 
І ще трохи цифр.
 
Цього року ми видали 138 книжок. Безперечний лідер продажу – книжка Галини Вдовиченко «36 і 6 котів».
 
 
Упродовж року організували і провели 346 різного роду презентаційних подій.
 
Ми організували 25 письменницьких турів.
 
 
Побували на 10 міжнародних виставках: Тайбей (лютий), Стамбул (березень), Париж (березень), Болонья (квітень), Прага (травень), Варшава (вересень), Табор (вересень), Франкфурт (жовтень), Відень (листопад), Шарджа (ОАЕ) (листопад).
 
Підписали 38 контрактів на продаж прав у 24 країни світу. А загалом дотепер права на книжки видавництва продано у 30 країну. 
 
 
Топ-продажу прав за кордон 2018 року:
 
1. Романа Романишин, Андрій Лесів, «Я так бачу» (17 контрактів);
2. Романа Романишин, Андрій Лесів, «Голосно, тихо, пошепки» (13 контактів);
3. Юлія Коломоєць, Алла Гутніченко, «Незвичайні професії» (4 контракти);
4. Романа Романишин, Андрій Лесів, «Війна, що змінила Рондо» (3 контакти);
5. Катерина Міхаліцина, Оксана Була, «Хто росте в саду», «Хто росте у парку» (по 2 контракти кожна).
 
Романа Романишин та Андрій Лесів – наші щасливі талісмани – далі тішать неймовірними здобутками. Цьогоріч вони отримали неймовірну кількість нагород – від перемоги у номінації non-fiction на почату року в Болоньї до першості в номінації «Best of the Best» міжнародного конкурсу книжкової графіки Little Hakka у Китаї, а також двох нагород Nami Concours у Південній Кореї  для книжок «Прощавай, зброє» та «Супергерої». 
 
 
Ми повністю уклали план на 2019 рік – і не зрадили собі. Знову будуть важливі автори, важливі книжки, неймовірні зустрічі, суперцікаві проекти. 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage