"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Презентації абетки-енциклопедії «Шевченко від А до Я» у Львові та Харові
Запрошуємо на презентації абетки-енциклопедії «Шевченко від А до Я», яку написав Леонід Ушкалов, проілюструвала Анастасія Стефурак, а видало «Видавництво Старого Лева». У Шевченківські дні заведено говорити про Тараса Григоровича, згадувати його біографію, поезію, живописні твори. Та феномен Шевченка не замикається лише на цих датах, як і не завершується лише на переліку його творів та картин. Під час заходів читачі матимуть змогу відчути Кобзаря так, наче поруч із ними жива людина, а не постамент.
 
Зустрічі відубуться:
 
П’ятниця, 10 березня – Харків, Книгарня «Є» (вул. Сумська, 3) - Початок о 18:30 - Леонід Ушкалов розповідатиме про Тараса Шевченка з неочікуваних  точок зору, зосередившись на ньому як на людині, що має свої смаки та уподобання, та показавши наскільки він вагомий у світовому контексті, а не лише українському. Модеруватиме цю подію Ростислав Мельників. 
 
П’ятниця, 10 березня – Львів, Книгарні «Є» (просп. Свободи, 7) - Початок о 18:30 - Літературна зустріч «"Шевченко від А до Я" устами сучасних поетів» Мар'яни Савки, Олени Галети, Ірини Старовойт, Маріанни Кіяновської, Остапа Сливинського. Автори говоритимуть про те, які паралелі можна провести між поезією Шевченка і сучасною; чи є у них точки перетину; який спадок отримали ті, хто творять зараз, від того, хто творив до 1861 року.
 
Субота, 11 березня – Львів, Національний музей ім. А. Шептицького (просп. Свободи, 20) - Початок о 14:00 - Майстер-клас художниці Анастасії Стефурак та екскурсія виставкою творів Тараса Шевченка. Діти разом із Анастасією малюватимуть нові-старі декорації життя Тараса Шевченка, а також матимуть змогу роздивитися оригінали його картин, автопортрети, офорти, графічне оформлення видання «Гайдамаків» Шевченка, перо, яким писав автор, одне з перших видань «Кобзаря»…
 
У п’ятницю, 17 березня – Львів, Книгарня «Є» (просп. Свободи, 7) -  Початок о 18.30 - Презентація абетки-енциклопедії «Шевченко від А до Я». Відомий шевченкознавець професор Леонід Ушкалов познайомить аудиторію з Тарасом Григоровичем так, наче поруч із ними жива людина, а не постамент. Модеруватиме цю подію Мар’яна Савка. 
 
«Шевченко від А до Я» - продовження серії абеток-енциклопедій «Видавництва Старого Лева», у якій відомих діячів української культури показано з неочікуваного і дуже людяного боку. Це неймовірної краси арт-бук для родинного читання, завдяки якому і діти, і дорослі дізнаються не лише біографію талановитого живописця, ґравера, прозаїка, драматурга, співака, актора, скульптора, фотографа Тараса Шевченка, а полюблять його так, як можна любити друзів. Адже цікавим і близьким Тараса Шевченка роблять не тільки (і не стільки) біографічні дати - народився, виріс, написав, помер - а значно інтимніші речі: смаки, думки, уподобання... Яка була улюблена пора року у Шевченка? У які очі він полюбляв заглядатися - карі, блакитні, а, може, зелені? Про що він думав, дивлячись на зорі? Про все це є у книжці, яка впорядкована за ключовими словами, розміщеними за абеткою. Кожне слово (кіт, чай, зорі, тополя, Україна і тд.) - ключі до біографії і життя Шевченка.
 
«Ця книжка – це яскрава картина життя, сповнена світла, радості, любові, віри й надії, а ще – відкритості до світу, - говорить Леонід Ушкалов. - І, мені здається, художниця Анастасія Стефурак дуже тонко відчула оцю мою основну настанову й зуміла втілити її в просто розкішний візуальний ряд. Я давно мріяв про таку книжку».
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage