"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Презентація дитячої книжки Оксани Лущевської «Про Кита»
Чи можна стати справжнісіньким піратом, художником та автором власної книжечки за одну годину? Думаєте, це нереально? А от і помиляєтесь! Саме такі «професії» змогли опанувати діти на презентації книжки Оксани Лущевської «Про кита», яка відбулась 25 жовтня 2014 року в Центрі Української Культури та Мистецтва, в рамках Фестивалю дитячої та підліткової книги «Місто Поділ».
 
Честь презентувати книжечку «Про кита» випала менеджеру зі зв’язків з громадськістю Київського офісу «Видавництва Старого Лева» Вікторії Лупенко. Вона перевіряла малечу на знання морських тваринок. За кожну правильну відповідь розумник чи розумничка отримували піастр – шоколадну золоту монетку. Такі винагороди, вбрання Вікторії та тематичні запитання допомагали малечі відчути себе справжнім піратами та поглибити знання про жителів морських глибин.
 
Батьки ж, які разом із дітками завітали на презентацію, були приємно вражені самою книжкою. Вона містить гарні малюнки та дуже приємну на дотик, матову палітурку. Якщо ж говорити про зміст, то це унікальне українське видання для найменших читачів.
 
Книга складається з креативних ілюстрацій молодої художниці Віолети Борігард та коротеньких віршиків про кумедних мешканців моря (восьминога, черепашаток, рибки-барабульки та інших). Книжка «Про кита» містить дуже багато звуконаслідувань і є придатною для читачів уже від 1,5-річного віку! Вікторія Лупенко стверджує, що зараз дуже важко знайти справді якісне українське видання для дітей, яке, до того ж, вдало поєднує розважання і навчання. 
 
Автором цього унікального явища у просторі української дитячої книги стала Оксана Лущевська, відома дитяча письменниця та поетеса, переможець ІІ Всеукраїнського конкурсу творів для дітей шкільного віку «Золотий лелека» (2008 р.), лауреат конкурсів «Гранослов» (2007 р.), «Витоки» (2008 р.), «Рукомесло» (2008 – 2009 р.) та Літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» (2009 р.), співзасновниця блогу про сучасну дитячу літературу «Казкарка» та літературно-мистецького порталу «Захід-Схід».
 
Наслухавшись різних цікавинок про книжечку і «Видавництво Старого Лева», звісно, що дітлахам закортіло і самим випустити своє видання. Разом з українською письменницею Валентиною Вздульською їм це вдалося!
Адже у межах презентації проходив майстер-клас із виготовлення арт-бук. Клеїли, малювали, розфарбовували, вирізали та зшивали свої шедеври з невимовним захватом, блиском в очах, вражаючою посидючістю та цілеспрямованістю. Дивлячись на дитячі прагнення до створення власної арт-буки, напрошується позитивний висновок: в української книги є майбутнє! При чому, світле і щасливе! Тим більше, якщо існують такі фестивалі, як «Місто Поділ», і його небайдужі організатори.
Лукашук Марія
 
 
Фото - Nikita Slobodian

 

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage