"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Прес-сніданок у компанії Джеремі Стронґа
Всесвітньовідомий дитячий письменик Джеремі Стронґ перед відльотом до рідної Британії встиг поснідати разом з журналістами та шанувальниками його творчості. У Найдорожчій ресторації Галичини «Масони» автор розповідав про проблеми дитячої літератури в Британії, про жвавість українських дітей та свої майбутні книги, які адресовані підліткам.
 
- У нас проблема із читанням хлопчиків, - зауважив Джеремі Стронґ. – Частково винні всі ці гаджети, які забирають увесь їхній час. Саме тому я багато послуговуюсь гумором – це те, що приваблює хлопчиків у книгах. Дівчатка менше перебірливі у цьому. Також відповідальність лежить і на самих батьках. Часто вони вибирають найпростіший шлях – відправляють своїх дітей дивитися телевізор чи побавитися у забавки. І така важлива справа, як читання дитині перед сном, перетворюється на архаїзм.
 
Письменник зізнався у любові до українських читачів. «Я ще ніколи не мав такої публіки, яку зустрів на своїх заходах у Львові, - каже він. – Ваші діти настільки жваво на все реагують, вони не бояться ставити запитання, під час зустрічей готували усілякі перформанси, переодягалися… Британські діти набагато стриманіші.
 
На запитання про те, кого він читав із українських авторів, Джеремі Стронґ відповів, що наразі вдалося прочитати лише Андрія Куркова. «Читаю багато європейської літератури для дітей – люблю авторів з Італії, Чехії, Норвегії», - розповів він.
 
«Зараз закінчив свою соту книгу. Серед робіт є і дві книги про підлітків, сподіваюсь, що вони теж вийшли доволі кумедними. А ще є ймовірність, що напишу книгу спеціально для «Видавництва Старого Лева», і воно буде першим у світі, хто її видасть, - привідкрив «творчу» завісу автор.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage