"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Поворотний момент: 7 книжок для початку нового життя
Літо з його уповільненим ритмом є найкращою порою року для того, аби віднайти новий баланс. Що надасть нового змісту й сенсу нашому життю? Варто звернутися до книжок, які вразили багатьох читачів і змусили замислитися над важливими питаннями. Побачите, після відпустки з книгою ви будете іншою людиною.
 
 
Сила моменту Тепер. Посібник із духовного просвітлення
Екгарт Толле, «Terra Incognita»
 
Цю книгу часто називають у списку творів, що змінюють життя, адже пізнати самих себе — ключ до більш свідомого і щасливого життя. «Тепер» єдиний момент, що має значення, а ми часто копирсаємося у минулих помилках, ностальгічно зависаємо у спогадах, безплідно мріємо про щастя, що буде колись потім. Книга суцільний цитатник. Наприклад: «Не треба підгодовувати своє нещастя, приділяючи йому час. Час — це його кров». Або: «Прощення теперішнього навіть важливіше за прощення минулого. Якщо ви прощаєте теперішній момент, дозволяєте йому бути таким, яким він є, — тоді всередині вас не накопичуватиметься образа, яку потім знову-таки доведеться ще й пробачати».
 
Пробудження
Олівер Сакс, «Наш Формат»
 
Олівер Сакс був відомим американським неврологом та нейропсихологом і талановитим автором. Ця його книжка, яку було також екранізовано з Робертом де Ніро у головній ролі, розповідає про дивний випадок захворювання сонною хворобою групи пацієнтів — це сталося під час епідемії одразу після Першої світової війни. 20 осіб провели у стані, схожому на транс кілька десятків років, аж доки молодий лікар Сакс не вирішив застосувати нові ліки. Результати були дивовижними: пацієнти «прокидалися», але дія експериментальних ліків слабшала, тому пацієнти знову «засинали». Сакс запитує себе, завдяки чому взагалі ці люди, що довгі роки вважалися безнадійними, а тому не вартими уваги, змогли вижити? Наскільки яскравим може стати життя, якщо ти був практично позбавлений його десятиліттями?
 
Коли подих стає повітрям
Пол Каланити, «Клуб сімейного дозвілля»
 
Ви втомилися за рік і навіть інколи жалієте себе? Все на ваших плечах, стільки справ, так? Ця книга позбавить вас меланхолії. Її автор Пол Каланіті був успішним нейрохірургом, але одного дня йому діагностували рак у четвертій стадії. Полу було всього 36 років. Він написав цю книгу, бо хотів, аби ми замислились: заради чого варто жити? Що у нашому житті — головне, а що другорядне.
 
Вуличний кіт на ім’я Боб
Джеймс Боуен, «Рідна мова»
 
Турбота Джеймса про Боба — це не про «любов до котиків», це про стан абсолютної, тотальної, смертельної самотності. Не у сенсі, коли нема з ким поговорити, а коли ти втратив все і навіть самого себе. Коли тобі не належить ані твоє життя, ані твоя воля, коли ти — наймізерніша людина, від якої відвернулись рідні, від якої сахаються перехожі. Тоді рятівною соломинкою може стати собака, кіт, побита мошками троянда у горщику, — істота, яка тебе не засуджуватиме. Так сталося з Джеймсом, безпритульним з програми реабілітації наркозалежних, коли він зустрів кота Боба. Кіт надав сенс його життю, як би пафосно це не звучало. Можливо, історії про життя на дні і про шлях повернення до себе всі містять чогось величного та особистого, надто «громіздкого» для нашої буденної «нормальності». Це компактна історія з хеппі-ендом, яка змушує відноситись уважніше до людей та котів.
 
 
Життя Пі
Янн Мартель, «Видавництво Старого Лева»
 
«Життя Пі» — роман-притча, у якому йде мова про хлопчика Пі, сина власника одного індійського зоопарку. Трапилось так, що родина вирішує емігрувати до Канади, куди відправляється на кораблі разом зі звірями. Але під час подорожі стається кораблетроща, і хлопчик залишається один у рятівному човні разом із тигром, гієною, мавпою та зеброю. Що чекає на них попереду? Непроста історія про віру, випробування, пошуки Бога та потаємні куточки людської душі. Одноіменний фільм отримав у 2013 році 11 номінацій на премію «Оскар», виграв чотири.
 
До теми: купити книжку «Життя Пі»
Дружина мандрівника в часі
Одри Ниффенеггер, «Клуб сімейного дозвілля»
 
Об’ємний твір, який фігурує у багатьох рейтингах «найкращих книжок про кохання» та «книжок, які змусять вас плакати». Клер з дитинства знала, що Генрі мандрівник у часі. І з самого дитинства знала, що буде його дружиною. Усе їх кохання буде створене із зустрічей та прощань, щастя й болю, але життя все одно переможе смерть. Це чудовий бестселер, права на екранізацію якого придбали ще до публікації книги Бред Пітт та Дженніфер Еністон. Щоправда, у фільмі 2008 року зіграли Рейчел МакАдамс и Ерік Бана.
 
Почніть говорити «НІ». Як упевнено відмовляти та викликати повагу
Людмила Калабуха «Мандрівець»
 
Іноді нове життя  починається з одного дуже коротенького слова. Зі слова «ні», яке ви нарешті наважуєтеся вимовити. Можливо, ви навіть не розумієте, чому вам абсолютно необхідно навчитися казати «ні», коли і як це робити: з колегами, клієнтами, батьками, друзями і дітьми. Людмила Калабуха — відома бізнес-коуч, вона порадить, як позбутися відчуття провини, що його намагаються нам нав’язати, як спонукати відмовою до покупки та угоди і як залишитись у добрих стосунках з тими, кому ми кажемо «ні».
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage