Цими вихідними, 9 та 10 листопада, Львів приймав Міжнародний фестиваль «Земля поетів», що проходив під гаслом «Поети творять націю». Подія, яка відбулася вперше, має на меті стати невід’ємною частиною простору Львова та української культури загалом. «Наша земля — це Земля поетів. Наша місія — бути ґрунтом, з якого проростають важливі сенси, — поділилася на відкритті засновниця фестивалю “Земля поетів” Мар’яна Савка. — Ми робимо цей фестиваль не просто як фестиваль. Це — наш опір і наша боротьба. Це великий шлях, яким ми маємо йти. Кожен український поет є більше, ніж поет, тому що його слово стає дією. Інколи треба бути дуже обережним зі словами. Але насамперед ми маємо мати нашу зброю — наше слово — і завжди ставати з ним в оборону нашої країни, нашої держави, нашої нації».
Мар’яна Савка, Юрій Андрухович, Ігор Калинець, Катерина Калитко, Дмитро Лазуткін, Іван Малкович, Костянтин Москалець, Ярина Чорногуз, Катерина Міхаліцина, Василь Махно, Маріанна Кіяновська — ці потужні голоси лунали зі сцен «Землі поетів» протягом двох днів. Важливою складовою фестивалю були також розмови про сенси, теперішнє та майбутнє України, роль поезії в часи війни за участю українських інтелектуалів Ростислава Семківа, Аліма Алієва, Тетяни Терен, Євгена Глібовицького, Остапа Сливинського, Юрка Прохаська та інших.
Чудовим доповненням фестивальної програми стали музичні виступи за участю поетів — гурт «Мертвий півень» спільно з Юлією Мусаковською, Мариною Пономаренко та Мар’яною Савкою, «Пиріг і Батіг» і Катерина Калитко, «Кому Вниз» із Дмитром Лазуткіним та Яриною Чорногуз, а також концерт «NAZVA». Окрім цього, гості фестивалю мали можливість послухати концерт Юрія Андруховича з «Карбідо», Віктора Морозова з виконанням легендарної пісні «Вона» на слова Костянтина Москальця, сестер Тельнюк та Соломії Чубай.
До фестивалю «Земля поетів» долучилися й відомі українські актори. Зокрема, Римма Зюбіна та Олексій Гнатковський читали вірші поетів, яких забрала війна: Максима Кривцова, Іллі Чернілевського, Юрія Руфа, Володимира Вакуленка, Вікторії Амеліної. Також у межах фестивалю відбувся показ двох фільмів: «Чубай. Говорити знову» Михайла Крупієвського і «Вітер зі сходу» Катерини Степанкової.
Важливою інтерактивною зоною «Землі поетів» був проєкт «Голоси Землі поетів», створений за партнерства з платформою LitCom, компанією Audiostories та Радіо Культура. Завдяки ньому гості фестивалю мали можливість почути в записі голоси тих поетів, які вже не з нами: Павла Тичини, Олега Лишеги, Юрка Покальчука, Максима Рильського, Володимира Сосюри, а також тих, хто загинув від російської агресії, — Максима Кривцова, Вікторії Амеліної, Гліба Бабіча.
Невід’ємною частиною обох днів була благодійна складова: учасники та гості фестивалю мали можливість задонатити на збір коштів для нічних прицілів для 225-го окремого штурмового батальйону, а також долучитися до підтримки Публічної бібліотеки Снігурівської міської ради на Миколаївщині, яка була в окупації, принісши книги для маленьких і дорослих читачів бібліотеки.
Фестиваль «Земля поетів» відбувався за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». При цьому зміст подій заходу не є офіційною позицією МФВ.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно