"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Поезія – це як зняте кіно»
12 вересня «Дзиґа» перетворилася на поетичну залу, де зібралося чимало письменників, поетів та звичайних відвідувачів. Там відбулась презентація поетичної серії «Видавництва Старого Лева», до оформлення книжок з якої долучилась Творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів).
 
Читання віршів та розмови про поезію супроводжував візуальний ряд від Творчої майстерні «Аґрафка».
 
«Під час ілюстрування дуже важливо бачити автора, обговорювати книгу, - вважає Андрій Лесів. - Це дозволяє створити композицію книги, яка буде відповідати не лише поезії у цьому випадку, але й автору. Наприклад, для «Гронінгенського рукопису» в оці символічні кахлі ми запакували усе те, що відповідає Ірини Старовойт як поетесі».
 
«Поезія – це як зняте кіно, а ми робимо саундтрек. Разом виникає ще один світ і ще одна історія», - зазначає Романа Романишин.
 
    
 
«Аґрафка» для Старого Лева – щасливий талісман, - зізнається головний редактор «ВСЛ» Мар’яна Савка. - Вони принесли багато нагород, і навіть в міжнародному аспекті. Це відкрило видавництву шлях на європейський та світовий книжкові ринки. Поетична серія – це теж ніби квиток на щасливий потяг. Це не комерційний проект, але він дуже потрібний нашому суспільству. Зараз поетична серія отримала нагороду від ХХІ Форумі видавців».
 
«Як член журі Форуму видавців, - розповідає Олена Гелета, - можу сказати, що оформлення, зовнішній вигляд книги має далеко не останнє місце у якості видання. Багато письменників розуміють, що читачі можуть бачити у виданні нові й нові історії, якщо книга доповнена вдалими ілюстраціями».
 
Соломія Чубай про роботу «Аґрафки»: «Мене вразило, як вони вміють відчувати людей. Коли побачила зверстану книжку Маріанни Кіяновської «373», мене зачепило те, що й минулого року при створені «П’ятникнижжя» Грицька Чубая: вміння відобразити кожну історію ілюстрацією. У «П`ятикнижжі» Чубай повністю відчутий і відтворений».
 
«У мене було таке враження, що Романна та Андрій заспокоюють тексти, спрямовують вірші у вічність, - зауважила Ірина Старовойт. - Робота «Аґрафки» – це такі книжки, які відновлюють оригінали, оригінали життя».
 
«Я завдяки вам зробила відкриття, - розповідає Маріанна Кіяновська, звертаючись до Романни та Андрія. - 373 – це точка переходу води в пару. А навпаки – перехід у дощ. От ви намалювали дощ. Тобто ви фактично замкнули коло».
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage