"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Подорож» Іди Фінк – презентація книги у Харкові
Презентація книги «Подорож» Іди Фінк у Харкові відбудеться в театрі «Арабески» (вул. Громадянська 25/5) у п`ятницю, 9 червня, початок о 19:00. Говоритимуть про твір перекладачка книги Наталка Римська та музикант Місько Барбара.
 
Історія Іди Фінк могла би бути документальною, але чи є вона такою, чи ні — це нічого не змінює для книги. Ідеться тут про типову єврейську подорож на межі життя і смерті — подорож позачасову, але водночас детально конкретизовану в добі Другої світової. Проте ця типовість — моторошна, бо подано її беземоційною розповіддю однієї з дівчат-сестер, котрі, переживши карколомні й виснажливі перипетії арештів, примусових робіт, маскувань, переслідувань і втеч у нацистській Німеччині, все-таки витримали і вижили.
 
«Про Іду Фінк я довідалася від відомого перекладача і голови польського ПЕН-Клубу Адама Поморського, —  каже перекладачка книги Наталка Римська. — Мене просто поглинув стиль розповіді письменниці - стиснений мов пружина. За словами самої авторки, це - «писання пошепки». Слово «Голокост» у повісті «Подорож» не з'являється жодного разу, проте ця історія балансування на невидимій межі життя і смерті двох сестер зі Збаража є його найдокладнішим документом». Фінк практично не роздає оцінок персонажам, які вигулькують на сторінках книги й у долі головних героїнь, — жорна доволі ще свіжої історії роблять це замість неї. А проте, попри тривожний початок і перебіг подій, авторка все-таки робить щасливе закінчення. І в цьому її неймовірна сила, що дає читачу можливість переосмислити своє життя.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage