"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Перший повнометражний фільм про Туве Янссон презентують у 2020 році
Чудові новини для шанувальників літературної мами мумі-тролів, фінської письменниці й художниці Туве Янссон – вже цієї осені на великі екрани вийде біографічний фільм про авторку улюблених історій мільйонів дітей у всьому світі. А нещодавно творці стрічки опублікували перший трейлер (18+) та кадри.
 
 
Стрічка розкаже про роки формування Туве у післявоєнному Гельсінкі, коли вона написала свої перші книги, вперше закохалася у жінку і насолоджувалася першими проблисками слави, яку їй принесли історії про дивовижних мумі-тролів.
 
 
Режисеркою фільму стала Заїда Берґрот, сценарій написала Єва Путро. 
 
Зйомки розпочалися у листопаді 2019 року в Гельсінкі. Прем’єра стрічки запланована у Фінляндії на осінь 2020 року.
 
«Ми переповнені неймовірно великою цікавістю до фільму про Туве. Говорячи про стрічку з фінами, скандинавами або людьми з-за меж Північного регіону, отримували миттєву реакцію: "О, я люблю Туве Янссон. Нарешті про неї знімуть фільм"», – розповіла Андреа Рейтер, яка працює над стрічкою зі своїм колегою, сценаристом Алексі Барді та «Helsinki Filmi».
 
«Для нас дуже важливо, що фільм вийде фінсько-шведською мовою і буде знятий у Гельсінкі – це те, чим ми пишаємося», – додала Рейтер. 
 
Головну роль - Туве - зіграла фінська актриса Альма Певсті, відома на театральних сценах Фінляндії та Швеції. «Я плакала і сміялася водночас, коли мені подзвонили, – так Альма описує момент, коли почула, що їй випала роль Тува Янссон. – Як і майже кожен у Фінляндії, я росла на творах і малюнках Туве. Я думаю, що навіть навчився говорити завдяки її книгам, які читали у моїй родині».
 
 
 
І додає: «Туве Янссон була дуже натхненною, сміливою і захопливою людиною. Мені приємно стати частиною цього фільму і допомогти розповісти виняткову історію про Туве, її внутрішній світ та боротьбу як у мистецтві, так і в коханні». 
 
Також на екранах глядачі побачать Крісту Косонен у ролі Вівіки Бендлер та Шанті Роні в образі Атоса Віртанена. 
 
 
«Дуже приємно, що вирішили зняти фільм про Туве, і тішить, що він висвітлюватиме той період її життя, про який люди знають зовсім небагато», – зауважила племінниця Туве, голова правління «Moomin Characters» Софія Янссон і додала, що стрічка радше буде художньою, аніж документальною.
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage