"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Переможцем премії імені Астрід Ліндґрен став письменник з Бельгії
Учора, у Міжнародний день дитячої книги, на Болонському книжковому ярмарку оголосили лауреата однієї з найпрестижніших літературних нагород – Меморіальної премії імені Астрід Ліндґрен. Цьогоріч ним став бельгійський письменник Барт Моеярт.
Чільне фото - Nieuws De Morgen
 
54-річний автор написав понад 50 книг прози і поезії для дітей, багато з яких перекладені близько 20-ма мовами світу. Серед найвідоміших творів «Tegenwoordig heet iedereen Sorry», «Het is de liefde die we niet begrijpen», «Blote handen», а також автобіографічна «Broere», що була адаптована для сцени. Також доробку письменника – сценарії та переклади.
 
«Насичена і музична мова Барта Моеярта переплітається з пригніченими емоціями і невисловленими бажаннями. З кінематографічною безпосередністю він змальовує стосунки в кризовій точці.... Світла праця Барта підкреслює той факт, що книги для дітей та молоді посідають самодостатнє місце у світовій літературі», – зазначило журі, аргументуючи вибір переможця. Також журі гадають, що зображення ідилічних сцен або чистого і невинного дитинства не цікавлять автора. Натомість він вважає за краще показати нам життя у всіх його багатогранних аспектах. А в його книжках немає чітких меж між добром і злом. 
 
 
Шведська премія імені Астрід Ліндґрен була заснована 2002 року на честь відомої дитячої письменниці і вручається щороку за досягнення в літературі для дітей та юнацтва. На переможця чекає грошова винагорода у розмірі 5 млн шведських крон (понад 500 тис. доларів). 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage