"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Павло Коробчук написав «художню історію Незалежності»
Письменник, журналіст і музикант Павло Коробчук презентував свій другий роман – «Ключові клапани», що вийшов у «Видавництві Старого Лева». Книга розпочинає свою дію із проголошення Незалежності України й по-суті є художньою історією країни – останніх трьох десятків років. А доля кожного з її героїв – роздумами на тему, куди міг би повернути розвиток держави у той чи інший ключовий момент. Про ідею створення, сюжетні повороти та загадкову назву книги письменник поділився з читачами. 
 
«Зазвичай
пишу або пізно вночі, або на балконі в дику спеку, або у ванній, або в метро, де ніхто й не здогадується, чим я зараз займаюся. Приблизно в таких середовищах – у пізній темряві – я й писав свій новий роман "Ключові клапани", – розповів про створення книги Павло.– Ідея цілковито сформувалася на березі Дніпра у серпні, на сонячному пляжі... Мені хотілося поєднати уже майже тридцятиліття в одну цілісну історію, три різні епохи, покоління, способи і формування мислення, стереотипи, меми й ідеї, зміну ставлення суспільства до влади, зміну ставлення особистості до історії й моралі». 
 
«Ключові клапани» – друга книга великої прози Коробчука. Це історія про дружбу і зраду, славу і звинувачення, хворобу і любов, музику й мужність. «Вирішив підсумувати час від точки дня Незалежності до сьогодення. Розмислами, історіями, героями показати як час і нові знання змінюють наше минуле. Час змінює минуле. Кожне попереднє десятиліття породжує наступне. І це схоже на передачу генів: ось з'являється нібито нове десятиліття, але з генетичним матеріалом минулого десятиліття, з подібними рисами обличчя, – і тому історії повторюються під зовсім неочікуваним кутом і в неочікуваних обставинах», – зауважує письменник.
 
Перед читачем розгортається історія чотирьох друзів: Дениса, Яна, Юри і Віти. Одного спекотного серпневого полудня діти виходять з музичної школи і зустрічають активістів, що святкують проголошення Незалежності України. Кожен герой роману дуже різний, як й музичні інструменти у їхніх руках – волторна, гітара, барабани і скрипка, – а відтак, й доля у друзів складається по-різному.
 

«Чотири головні герої "Ключових клапанів" – це чотири збірні образи: моїх друзів, недругів, просто красивих незнайомих облич на фотокартках. Я їх дуже довго збирав докупи, а ще довше формував хронологічну лінію сплетінь їхніх біографій. Кожен герой, і музичний інструмент кожного з них, – це символ того, як могла би розвиватися країна, якби вона була людиною. Чотири різні характери, чотири різні перспективи і стратегії. Хоча, про які стратегії можна говорити, якщо далеко не всі з них спрямовані на самовдосконалення... І слово "клапани" – це не так про серце, як про музику. Чому? Про це – в романі». 

Павло Коробчук – поет, музикант, журналіст, дипломований сходознавець. Автор семи поетичних книг, малої прози «Священна книга гоповідань» (2014), романів «Море для шульги» (2012) й «Ключові клапани» (2019). Лауреат премій ім. Бориса Нечерди (2017), «Смолоскип» (2004), поетичного конкурсу ім. Нестора Літописця (2016), премії ім. Б. І. Антонича «Привітання життя» (2009) тощо. Переможець 20-ти літературних слемів. Займається електронною музикою, автор музичного альбому «HOROBRO». Як журналіст працював на «Радіо Свобода», «Газеті по-українськи», зараз працює контент-редактором у кампанії «Чесно.Фільтруй суд». Мешкає у Києві.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage