"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Павло Коробчук: «Головні герої цієї книжки – чотири музичні інструменти»
Триває літературна мандрівка Павла Коробчука із новим романом Україною, і 10 квітня в арт-кафе «Х.Л.А.М.» відбулася київська презентація книжки «Ключові клапани».
Про те, які визначні події в історії України потрапили до книжки, хто є прототипами героїв роману, чому у ньому так багато музичних інструментів говорили із поетом Богданом-Ігорем Горобчуком.
 
Про головні події роману та музичні інструменти
 
«У цій книжці 5-6 історій відбуваються у найважливіші періоди української історії: це і перші дні незалежності, і період 1990-х років, і час акції “Україна без Кучми”, і дні Помаранчевої революції та Революції Гідності, і також війни, – письменник Павло Коробчук розповів про ключові події роману. – І під час цього герої роману живуть і змінюються. Я хотів, щоб саме ці події тисли або керували персонажами, були важливішими, ніж самі герої».
 
«Перед написанням я запланував прив'язати до кожного із чотирьох героїв музичний інструмент. Наприклад, Віта грає на скрипці, і це її характеризує. Вона є дещо тендітнішою за характером, ніж хлопці. Тобто барабани чи валторна їй би менше підійшли. Так, головні герої цієї книжки – чотири музичні інструменти».
 
 
Про ключову ідею та героїв
 
«Назва книжки – “Ключові клапани”. Мова йдеться не про серцеві клапани чи сантехнічні, а про клапани на музичних інструментах, які змінюють ноти. Зокрема й на валторні, що є на обкладинці. Ключові клапани – це власне події та обставини, які “натискають” на головних героїв і змінюють їх».
 
 
«Деякі герої мають прототипів, але переважно це збірні образи. Щоб краще уявити їхнє дитинство, я використав під час написання роману фото радянських дітей. Загалом головні персонажі родом з Білої Церкви, а за віком старші за мене на чотири роки. Наприкінці роману їм близько сорока».  
 
«Одним завдань цієї книжки є перенесення читача через всю новітню історію України. Це скоріше не так роман про покоління, як про періоди нашої історії, що стосуються життя кожного українця –  незалежно, чи йдеться про Захід, чи Схід. Для мене “Україна без Кучми” – це перший масовий спротив суспільства. Тому йому приділено стільки уваги в романі. Порівняно із 1990-ми, змінилося одне – раніше нам усе нав’язували інші, а зараз ми самі обираємо те, що нам подобається».
 
 
«Цей роман мені був схожий на суцільну історію, а водночас і на низку новел, – поділився своїм враженням про роман Богдан-Ігор Горобчук. – У ньому є логічно описані і завершені епізоди. Деякі з них концентруються на важливих точках української історії… У романі інтригу створюють не так події, як логіка, що ними керує. Якщо в певному епізоді відбувається доленосний момент, в наступній частині цей епізод вже переходить в іншу історію, поєднується з іншими героями, які надають одне одному нових якостей».

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage