0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Парад чемпионов: Лучшие детские книги фестиваля в Одессе
Международный книжный фестиваль «Зеленая волна», который ежегодно проходит в Одессе — это не только культурное мероприятие и не только книжная ярмарка, это еще и конкурс «Искусство книги», многие из номинаций которого посвящены именно детским книгам. Какие книги украинских издательств были удостоены звания лучших на этом конкурсе за два последних года? Комментируют и нахваливают «чемпионов» наши любимые издательства.
 
Татьяна Гордиенко, WoMo
 
Лінія часу
Петер Гюс, «Віват»
 
Номинация «Детская иллюстрированная книга», 2017
 
Начнем с тех, кто совсем уже впадает в паранойю и боится, что без познавательной литературы дети деградируют до состояния австралопитеков в считанные недели. Эта замечательная книга точно добавит знаний по истории нашего мира, более того, вдохновит ребят на то, чтобы искать больше информации. Удивительные рисунки, в которых представлена история от Большого взрыва до наших дней, не оставят никого равнодушными. Даже вас, дорогие родители, а уж вам-то, казалось бы, и эволюционировать дальше некуда было. Но предела совершенству нет! Игорь Зарудко, креативный директор издательства «Віват» так комментирует успехи на одесском фестивале: «Ми приділяємо вeлику увагу книжковим ярмаркам і форумам Украіни, аджe самe там є прямий бeзпосeрeдній контакт з читачами. Для іміджу таких-от ярмарок та форумів важливо проводити конкурси на найкращу книгу, найкращий дизайн тощо. Цe збирає навколо тeбe профeсіоналів своєі справи і додає імідж та спортивний інтeрeс. «Зeлeна хвиля» в Одeсі нe є виключeнням. Вжe другий рік поспіль ми бeрeмо нагороди. Минулого року нагороду отримала книга Оксани Лущeвської з новітньою дeщо eкспeримeнтальною ілюстрацією Світлани Балух. Цього року ми отримали дві нагороди за крeативну абeтку для малeчі «Абeтка монстрів» Марії Жучeнко та візуальну історію світу «Лінія часу» Пeтeра Гюса. Ці нагороди нe просто привносять позитив у наш видавничий процeс, а й показують шо ми йдeмо курсом новаторства, курсом крeативу і вдалих eкспeримeнтів».
 
 
Эмилия Дзюбак, «Видавництво Старого Лева»
 
 
Номинация «Подарочные издания», 2017
 
Каждая страница — месяц из жизни леса и его обитателей, много информации о том, кто где живет, кто когда спит, что ест, как воспитывает деток. На последнем развороте — еще и интеллектуальная игра! Оксана Зьобро, PR&Marketing «Видавництво Старого Лева»: «Книжка «Видавництва Старого Лева» «Рік у лісі» Ємілії Дзюбак — це чудовий подарунок і друзям, і своїй власній дитині, і собі. Це історія цілого року у лісі. Розворот за розворотом ти бачиш, як на одній і тій самій галявині вирує життя. Як одні тваринки засинають, прокидаються, дорослішаються, живуть. Що відбувається на землі і під нею на деревах, за листям, у небі. Чудова книжка про природу і прекрасна нагода і порозглядати звірят, і поговорити з дитиною про те, як вони виглядають та чим відрізняються їхні життя».
 
Все про все
Я. Батый, «Ранок»
 
Номинация «Учебно-справочные издания», 2017
 
Наталия Биричева, ведущий редактор издательства «Ранок»: «Книга «Все про все. Велика енциклопедія молодшого школяра» стала одним із переможців XIII конкурсу «Мистецтво книги» в номінації навчально-довідкові видання, тому що вона відрізняється від подібних видань інформативністю тексту та веселим креативним дизайном. Енциклопедія має особливість, свою родзинку – великі кольорові інтерактивні розвороти. Вони допомагають більш детально зосередитися на об’єкті вивчення, продивитися деталі, виконати завдання. Книга ідеально підходить для молодших школярів, але буде цікава і старшим діткам».
 
Абетка монстрів
Мария Жученко, «Віват»
 
Номинация «Художник книги», 2017
 
Книга вышла совсем недавно и уже стала настоящим хитом. Потому что это очень скучно — учить, что буква «Б» — это белочка, булочка и так далее, когда есть страшные и смешные монстры на все буквы алфавита. А еще они помогают учить цифры и с ними никогда не соскучишься!
 
Айна Бестард, «Видавництво Старого Лева»
 
 
Номинация «Технологии и материалы», 2017
 
Здесь не просто о внимательности, а и о лесных флоре и фауне. Этот виммельбух еще более увлекательный, потому что с ним ваши дети узнают, что такое оптическая иллюзия. Оксана Зьобро: «Книжка Айни Бестард «Що ховається у лісі?» — чудо із чудес. Завдяки чарівним скельцям ти побачиш те, що заховано у малюнках, нові і нові виміри проявляться перед очима. А ще дізнаєшся, що таке справжня оптична ілюзія. Вирушиш у захопливу мандрівку, щоби віднайти те, що, на перший погляд, заховалося у великому та живому лісі за листочками та гілками, у дуплі дерева чи норі, у воді чи над хмарами. Це справжня книжка-загадка. Контурні ілюстрації в книзі надруковано трьома кольорами — жовтим, блакитним і червоним. Різнокольорові лінії переплітаються одна з одною, утворюючи справжні візерунки, в яких впізнаєш загальні обриси таємничого лісу. Але якщо подивишся на них крізь «чарівні скельця» — кольорові пластикові фільтри — то неодмінно побачиш те, що сховалося від твоїх очей. На кожній сторінці можна прочитати підказки, через який кольоровий фільтр досліджувати справжні таємниці лісового життя».
 
Подорож по Україні. Допитливій малечі про цікаві речі
Анна Третяк, «Авіаз»
 
Номинация «Альбомы», 2017
 
Издательство «Авиаз» так характеризует книгу: «Віковічні гори та швидкоплинні річки, темні печери і широкі степи, розкішні палаци, нездоланні замки… Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє майбутнє? Я надзвичайно люблю подорожі! Для мене це – можливість відкрити таємниці минулого чи просто отримати нові враження, а згодом поділитися ними з друзями. Я побувала у багатьох куточках України та дізналася, наскільки дивовижною є наша держава. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам’яті людей, які там побували. Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі».
 
Паперова царівна
Оксана Лущевская, Светлана Балух, «Віват»
 
Номинация «Детская иллюстрированная книга», «Художник книги», 2016
 
Замечательная детская писательница Оксана Лущевская написала эту интересную книгу о Бумажной Царевне, которую когда-то смастерила девочка Лиза. Девочка выросла и в куклы больше не играет. Бедная Царевна чувствует себя одинокой и покинутой. Но, может быть, настало время изменить свою жизнь?
 
Чихиро Маруяма, «Видавництво Старого Лева»
 
 
Номинация «Подарочные издания», 2016
 
Еще раз о детективах. Пьер, детектив лабиринтов, будет преследовать вероломного Мистера Икса, похитившего волшебный Камень Лабиринта, который может превратить весь город в лабиринт внутри лабиринтов. Это книга-квест, над которой можно посидеть и вдвоем, и вообще всей семьей. Оксана Зьобро: «П’єр і місто лабіринтів» Чіхіро Маруяма — це книжка-квест. Багато завдань, загадки і пригоди, безпосереднім учасником яких стає читач. Це те видання, у якому ти не просто спостерігаєш за роботою героя-детектива, а стаєш ним. І виграш справи та розв’язання загадок залежить саме від тебе».
 
Абетка
Дмитрий Ермолов, «Основи»
 
Номинация «Дизайн книги», «Неординарная идея», 2016
 
Совершенно необычная азбука, иллюстрированная шедеврами графики, живописи,  скульптуры, декоративного искусства из музея Варвары и Богдана Ханенко. Азбука поможет малышам, которые учат буквы, и их родителям, рассмотреть шедевры киевского музея, и, возможно, потом узнать эти картины в экспозиции. Анна Копылова, художественный руководитель издательства «Основы»: «Це світова музейна традиція — робити абетки, ілюстровані творами з музею. В Україні це перша така абетка, сподіваюсь традиція підхопиться іншими музеями, ми відкриті до співпраці. Це дуже утилітарне видання. Всередині всі сторінки проламіновані, тому якщо маленька дитина буде намагатися розірвати її, погризти або забруднити, в неї нічого не вийде. З абетками дітей можна знайомити з року, а може й раніше. Краще вивчати світ з високим мистецтвом з самого початку».
 
Вам може бути цікаво
3 книги про комунікацію з дітьми
Що буде, якщо ви скажете так або ні, – уривок з книжки «Велика магія» Елізабет Ґілберт
Комплект з двох книжок "Книга мого роду"
Найновіші книжки про їжу 2018-2019 років
Даруємо знижку на книжку тижня: «Велика магія» Елізабет Ґілберт!
Недільні читання. Уривок із книги Арундаті Рой «Міністерство граничного щастя»
stary_lev Стежити
дописів читачів