0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
«Падіння тоталітарної системи очима українських дітей»
Книга Зірки Мензатюк «Як я руйнувала імперію» чи не перша літературна рефлексія на тему розпаду СРСР та становлення української державності, написана для дітей. Її перша презентація відбулася під час «Книжкового Арсеналу».
 
«Над цією книгою я довго мучилася, - розповідає Зірка Мензатюк. - А підштовхнула мене до її написання моя онучка, яка тут сидить на презентації разом із моєю донькою. А все тому, що вона весь час мені казала: «Бабусю, розкажи мені про радянський союз». І я тоді собі подумала: «Боже, я ж не просто з іншого століття, ніж вона, а з іншого тисячоліття, з іншої держави». Теперішні діти вже не знають, хто такий Ленін, як жилося людям в СРСР. Цього всього можна і не знати.. Але є річ, яку повинні розуміти всі: не можна жити в тоталітарній державі. Демократія - це те, що необхідне кожному з нас. Вона - як повітря. Коли вона є, ми не помічаємо і не цінуємо. Але коли її немає, жити стає неможливо. Мені хочеться, щоб діти це зрозуміли... Саме про це і є книга».
 
«Поява цієї книжки для мене дуже і дуже важлива, - каже Ірина Старовойт. - Адже це означає, що ми почали розмову про те, про що не забороняли собі думати, але не вміли сказати і розповісти молодшому поколінню. А зараз народжується нова ситуація спогадування, новий запит від молодших слухачів, які хочуть слухати, і від тих старших, які готові дещо розказати».
 
 
 
 
 
 
 
Вам може бути цікаво
Від Вінні-Пуха до Гаррі Поттера: Найвідоміші персонажі дитячих книжок
Отримуйте 20% кешбеку від Monobank за книжки «Видавництва Старого Лева»
Карантин триває: чим себе зайняти, щоб не нудьгувати
#залишайсявдома і читай: -20% на книжки для всієї родини
Тест: Як добре ви знаєте географію?
Махно, той самий та інший
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати