"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Озвучено основні проблеми дитячого книговидання в Україні
Українські письменники та видавці обговорили проблеми сучасного дитячого книговидання. Основними питаннями, що розглядалися, стали конкуренція української та іноземної дитячої книги, зміст творів та відсутність у дітей культури читання.
 
Письменниця Зірка Мензатюк зазначила, що дитяче читання є проблемою в усьому світі. Але в інших країнах існує низка кампаній, спрямованих на популяризацію читання. «Дитячим письменникам нема чого скаржитися. Сьогодні ми можемо писати, що хочемо – і нас видадуть. Але якщо дитина в принципі вважає, що читати – це непрестижно, то письменник тут нічого не зробить», – говорить авторка.
 
Вадим Дорошенко, видавець п’яти дитячих журналів, стверджує, що народні казки сьогодні так само популярні, як і сучасні, й для прикладу наводить інтерактивного «Котигорошка». Вадим Дорошенко вважає значною проблемою витіснення традиційної літератури електронними аналогами, а також імпортованою російськомовною періодикою.
 
Літературний критик, засновниця премії для дитячих письменників «Великий Їжак» Маріанна Кіановська говорить про ще одну проблему галузі: більшість невеликих населених пунктів в Україні не мають навіть доступу до інтернету, а бібліотеки не отримають поповнень роками.
 
«У зв’язку з політикою нашої держави, практично зупинилася передплата дитячих журналів. Дуже багато бібліотек змушені шукати підтримки меценатів для того, щоб оформити елементарну передплату на кілька видань, і дитяча періодика до їхнього числа не входить», – зауважує критик.
 
Наявність іноземної продукції на ринку Маріанна Кіановська у свою чергу розглядає як стимул до модернізації української дитячої книги.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage