"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Осиний мед дикий» Ірини Савки по-львівськи
У Центральній дитячій бібліотеці м. Львова (вул. Окуневського, 3) відбулася зустріч-розмова з авторкою книги «Осиний мед дикий» Іриною Савкою. І хоч бібліотека дитяча, а книжка – ні, місце і розмова були неймовірно доречні. Сімейні історії Ірини Савки, які знайшли відгомін у книзі, що торік вийшла у «Видавництві Старого Лева», і родинна атмосфера бібліотеки підштовхнули до невимушеної розмови та проникливих читань.
 
Ірина Савка, професійний музикант, хормейстер, викладач почала писати вже у старшому віці:
 
«Не знаю, що ж в мені було закладене і лежало глибоким пластом, який не відкривався, - розповідає Ірина Савка. - Не те, що я не бачила цього, але спершу давала дорогу чоловікові, потім - доньці, потім - онуці. І тільки потім, коли з’явилось більше вільного часу, вирішила написати про те, що у мене збереглося в пам’яті. Часто питають, чому я, проживши більшу частину свого життя у місті, раптом повернулася у своїх творах до села. Але це виходило само собою. Напевно, це місто було акумульоване в мені, а село було невідкрите. У цій книжці я хотіла відтворити перш за все людину, її почуття, її життя, її суперечності в такому непростому столітті, яке минуло. Село – як велика родина, де всі про всіх усе знають і один за одного вболівають. Там так само є кохання, розлуки, є свої пристрасті …».
 
   
 
У книзі новел Ірини Савки багато смутку, історій, які пробирають до сліз. Але так само багато усмішок і радості, такої щирої і справжньої, що проростає із самого кореня життя. На зустрічі пані Ірина читала і сумні, і смішливі твори, а ще зуміла заохотити людей до власних розповідей і спогадів про їхні родинні історії.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage