"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Олег Сенцов отримав польську премію імені Станіслава Вінценза
Український кінорежисер, сценарист, письменник та автор книжок «Жизня», «Маркетер», «Другу також варто купити» та двотомника «Хроніки одного голодування. 4 з половиною роки» став лауреатом премії міста Кракова імені Станіслава Вінценза. Про це йдеться у польському виданні Onet. Вже 18 листопада, під час саміту Open Eyes Economy в Кракові, нагороду мають вручити Сенцову.
 
 
«Цьогорічний переможець Олег Сенцов поєднує мистецьку діяльність з участю в боротьбі за свободу та базові права людини, особливо за права переслідуваних і репресованих осіб», – сказав голова Краківської міської ради й керівник премії Вінценза Домінік Яськовєц.
 
Премією Вінценза вручають за видатні досягнення в популяризації культури Центральної та Східної Європи. Лауреат отримає приз та 40 тисяч злотих (близько 300 тисяч гривень). З моменту заснування премії у 2005 році її отримували Сергій Жадан, Світлана Алексеієвич та Агнєшка Голланд.
 
Станіслав Вінценз – польський письменник, філософ та перекладач. Його головною роботою вважають тетралогію «На високій полонині».
 
Олег Сенцов разом зі ще 34 українцями повернувся з російського ув’язнення 7 вересня 2019 року в результаті обміну утримуваними особами з Росією. Москва звинувачувала його в тероризмі в Криму після анексії навесні 2014 року. Його засудили до 20 років колонії.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage