"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Оксана Лущевська зустрілась з львівськими школярами
Учора вулицями і бібліотеками Львова мандрувала незвичайна гостя. Людина, яка вже кілька років не навідувалася сюди з далекої Америки, хоча не раз була віртуально присутньою на презентаціях книг та важливих дискусіях завдяки скайп-зв`язку, і яка чимало зробила для «переселення», зокрема, дитячої літератури з української мови в англійську. Цю заокеанську гостю звуть Оксана Лущевська, і маленьким та дорослим шанувальникам її творчості нарешті поталанило поспілкуватися з улюбленою авторкою наживо.
 
У Львівській обласній бібліотеці для дітей Оксана разом із непосидючими дітками читали нову поетичну книгу для наймолодших читачів «Про кита», що вийшла у «Видавництві Старого Лева» навесні цього року. І не просто читала, а робила розминку для ручок, себто - плавців, а також руханку для хвоста і тренування голосу (для відлякування всіляких морських монстрів). Потім вони гуртом малювали море - блакитне, синє, зелене, бузкове. І поселяли в нього мешканців - китів, акул, крабів, рибок, про яких так весело написала Оксана.
 
   
 
Натомість у Центральній міській бібліотеці, вже зі старшими слухачами, Оксана Лущевська та художниця Віолетта Борігард говорили про те, як тексти та ілюстрації перетворюються на книжку. Письменниця показувала багато фотографій, які допоможуть краще зрозуміти героїв її книг – «Друзі за листуванням», «Найкращі друзі», «Інший дім», - уявити як і де вони жили, відчути атмосферу творів. А ще Оксана читала рецензію на «Інший дім», написаний 10-річною дівчинкою і заохочувала присутніх теж писати відгуки на книги, адже такий діалог - чи не найкращий спосіб порозумітися для письменника та його читачів. Наостанок всі разом - і діти, і дорослі - розмалювали великого паперового кита, який поплив у свої бібліотечні простори, прикрашений барвистими смайликами і з написом «Україна єдина» на могутній спині.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage