Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Вчора, 9 січня, стало відомо, хто отримав основну та спеціальну нагороду Премії Львова – міста літератури ЮНЕСКО 2023. Цьогоріч премію актуалізували до умов війни: окрім традиційного переможця, додатково обрали два найкращі твори з рефлексіями на тему війни.

 

Основну нагороду Премії міста літератури ЮНЕСКО 2023 отримала Олена Стяжкіна та її книга «Смерть лева Сесіла мала сенс», яка побачила світ у «Видавництві Старого Лева» у 2021 році. Авторка зазначила, що розділить призові 150 тисяч на кілька частин, які підуть на Перемогу, благодійність та літературу. Вітаємо Олену Стяжкіну та щиро радіємо цій відзнаці!

 

А у спеціальній номінації за твір про війну перемогли драматургиня Ніна Захоженко за п'єсу «Я, війна і пластикова граната» та поетеса Ярина Чорногуз за збірку «[dasein: оборона присутності]» (видавництво «Віхола»). Вітаємо!

 

Про книгу «Смерть лева Сесіла мала сенс»:

«Смерть лева Сесіла мала сенс» — роман Олени Стяжкіної про нашу війну й про долі людей, випадково поєднаних у Донецькому пологовому будинку в 1986-му році. Магія фотографії та запозичених імен перетворює незнайомців на гілки генеалогічного дерева — і вони врешті стають родиною, головна в якій — маленька дівчинка. У книжці безліч переходів — стоматолог стає воєнним хірургом, цап — сапером-собакою, боягузливий радянський чиновник набуває рис янгола-охоронця, продавчиня косметики перетворюється на інструктора зі снайперської стрільби... В українському Донбасі. На початку ХХІ століття. Проте час у книжці — доволі умовна величина.

Це перший роман авторки українською мовою — втім, не повністю: за задумом, українська тут — чи не найголовніша точка переходу, в якій свідоме прощання з російською означає для героїв та негероїв можливість бути собою.

Дизайн обкладинки: Іван Шкоропад.

*Книга доступна в електронному форматі.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage