Stary Lev Logo

Оголосили довгий список Букерівської премії
Журі престижної літературної нагороди – Букерівсьої премії – оголосило лонґ-ліст претендентів на перемогу 2019 року. До переліку з 13 кандидатів потрапили і зіркові письменники, як-от автор книг «Золотий дім» і «Два роки, вісім місяців і двадцять вісім ночей» Салман Рушді та Марґарет Етвуд, відома завдяки роману «Оповідь служниці». Вже у вересні стануть відомі імена фіналістів, а хто переможе – дізнаємося 14 жовтня.
 
Серед 151 роману, поданого на премію, до довгого списку потрапити такі видання:
 
– «Заповіти» (The Testaments) Марґарет Етвуд (Канада).
– «Нічний човен до Танжера» (Night Boat to Tangier) Кевіна Баррі (Ірландія).
– «Моя сестра, серійна вбивця» (My Sister, The Serial Killer) Оінкани Брейтвейт (Велика Британія/Нігерія).
– «Качки, Ньюберіпорт» (Ducks, Newburyport) Люсі Еллманн (США, Велика Британія).
– «Дівчина, Жінка, Інше» (Girl, Woman, Other) Бернардіни Еварісто (Велика Британія).
– «Стіна» (The Wall) Джона Ланчестера (Велика Британія).
 «Людина, що бачила все» (The Man Who Saw Everything) Дебори Леві (Велика Британія).
 «Архів загублених дітей» (Lost Children Archive) Валерії Луїселлі (Мексика/Італія).
– «Оркестр меншин» (An Orchestra of Minorities) Чигозі Обіоми (Нігерія).
– «Ланні» (Lanny) Макса Портера (Велика Британія).
– «Кіхотт» (Quichotte) Салмана Рушді (Велика Британія/Індія).
– «10 хвилин 38 секунд у цьому дивному світі» (10 Minutes 38 Seconds in This Strange World) Еліф Шафак (Велика Британія/Туреччина).
 «Франкісштейн» ( Frankissstein) Жанетт Вінтерсон (Велика Британія).
Цьогоріч до складу журі увійшли 5 експертів: засновник і директор Hay Festival Пітер Флоренс; колишня видавчина і редакторка Ліз Калдер; романістка, есеїстка і кінорежисерка Сяолу Ґо; письменниця, телеведуча і в минулому юристка Афуа Гірш; піаністка, диригентка і композиторка Джоанна МакҐреґор.
 
«Якщо ви читаєте тільки одну книгу, цього року зробіть великий стрибок вперед і прочитайте всі 13. У цьому списку є як кандидати на Нобелівську премію, так і дебютанти. Немає фаворитів; всі вони є ймовірними переможцями. Вони показують наш світ, знайомий з новинного циклу нещасть і скарг, із диким гумором, глибоким розумінням і сильною людяністю. Ці письменники дають радість і надію. Вони звеличують багату складність англійської як глобальної мови. Ці книги вимогливі, повчальні та цікаві. Справді прочитайте їх усі», – зазначив голова журі Пітер Флорес.
 
Нагадаємо, премія присуджується щороку з 1969-го за твори, написані англійською мовою та видані у Великій Британії або Ірландії. Переможець отримує грошову винагороду у розмірі 50 000 фунтів стерлінгів (понад 62 тисячі доларів).
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно