"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Оголошені переможці всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2014» (доповнено)
Всього експертна комісія оцінила 919 книжок, які розподілила за сімома номінаціями. До Коротких списків увійшли книжки 66 видавництв з восьми міст України. Серед переможців – два видання від ВСЛ. Старий Лев також здобув перемогу у номінації «Видавничий імідж».
 
Книга Курта Воннеґута «Бойня номер п’ять», видана разом із Фундацією короля Юрія у рамках проекту «Вавилонська бібліотека», посіла перше місце у номінації «Красне письменство», підномінація «Зарубіжна проза/есеїстика/драматургія».
 
Збірка віршів Маріанни Кіяновської «373» - одна з переможців у номінації «Красне письменство», підномінація «Поезія/афористика».
 
У тій самій номінації, підномінації «Сучасна українська проза/есеїстика /драматургія» на третьому місці - роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія»
 
У номінації «Дитяче свято» у трійках лідерів такі книжки Старого Лева:
 
Підномінація «Книжки для малечі (до 7 років)» - на другому місці – Творча майстерня «Аґрафка» з виданнями «Зірки і макові зернята» та «Антоміми»; «Куди зникло море» Мар’яни Прохасько та Тараса Прохаська – на третьому.
 
Підномінація «Твори для школярів молодших і середніх класів» - друге місце посіли «Карти» Олександри і Даніеля Мізелінських. 
 
Підномінація «Підліткова та юнацька література» - «Як я руйнувала імперію» Зірки Мензатюк – на другому місці та «Напівлихий» Саллі Ґрін на третьому. 
 
«Галицька кухня» Юрія Винничука посіла друге місце в номінації «Візитівка», підномінація «Етнологія/етнографія/фольклор/історія повсякдення/соціолінгвістика»
 
Також «Видавництво Старого Лева» отримало перше місце у номінації «Видавничий імідж». Переможця у цій номінації визначила сума рейтингів книжок видавництва, які увійшли до Коротких списків.
 
«Визначати найкращі книжки неважко, хоча це забирає багато часу, - коментує цьогорічний конкурс для «ПРО» український науковець Микола Тимошик. - Особисто для мене цікаво переглядати видання, знаходити новизну. Мій вибір певною мірою є суб’єктивним явищем, але сукупність вподобань різних експертів дають змогу скласти загальне враження і вивести середнє, найбільш оптимальне. Порядок оцінювання видань є закритим, оцінка одного експерта залишається секретом для іншого. Сьогодні усіх переможців я відгадав, таке буває рідко. Цьогоріч дуже багато книг вийшли доленосними для нашого часу. Я впевнений, видано не все. Ще дуже багато років попереду для опрацювання біографій поважних людей, науково-популярних складних явищ, які були в ідеологічній полові. Також потрібно видавати первинні документи, щоб генерація молодих дослідників осмислювала і робила висновки».
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage