Stary Lev Logo

Журі літературної премії Книга року ВВС оголосило короткі списки Книги Року BBC-2023 у трьох номінаціях: Книга року ВВС-2023, Дитяча Книга року ВВС-2023 та Книга року ВВС-Есеїстика-2023 Серед фіналістів цьогоріч є й автори Старого Лева! Журі обирало фіналістів серед 40 видань, які увійшли до довгих списків Книги року ВВС-2023.

За першість у номінації Книга року ВВС-2023 боротиметься  роман «Драбина» Євгенії Кузнєцової (обкладинка Андріани Чуніс). А до короткого списку в номінації Книга року ВВС Есеїстика-2023 увійшла книга «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення» Олександра Михеда (ілюстрації Міті Фєнєчкіна) та видання «Ерос і Психея» Володимира Єрмоленка (обкладинка Тетяни Омельченко).

Щиро вболіваємо за кожну книжку!

Про книги:

«Драбина»

Толік щойно здійснив головну мрію свого життя: купив будинок, де все буде так, як хоче лише він, та ще й у чотирьох тисячах кілометрів від усієї своєї надокучливої родини. Однак війна перевернула все, і на голову йому звалилась рідня: мама, одноногий дядько, далека родичка зі своїм слинявим песиком, сестра з депресивною подругою і навіть котячі свекруха й невістка.

У той час, коли в Україні розносить вибуховими хвилями вікна, гинуть сотнями й тисячами люди, у будинку Толіка війна не окопна, вона отака, життьова: у деталях побуту людей, які намагаються в чужій країні створити свою тимчасову домівку із запахом помідорів. Тут є та нестерпна простота повсякдення людей, душі яких — вдома, в Україні. Але війна — весь час з ними. Вона — як та драбина, яка має багато щаблів, висот і вимірів.


«Позивний для Йова. Хроніки вторгнення»

Олександр Михед почав писати книжку «Позивний для Йова» у перший день широкомасштабного вторгнення, що трапилося на восьмому році російсько-­української війни. Автор працював над книжкою протягом тринадцяти місяців, писав про те, що пережив разом із дружиною, про своїх батьків, які майже три тижні були в Бучі під час окупації. Про те, як змінюємося ми, як наша повсякденна мова стає мовою війни, колись звичні й важливі речі — ​болючими тригерами, а певні відчуття та емоції — ​такими, які хочеться забути, але й водночас запам’ятати назавжди.

Ця книжка не є винятково рефлексією автора, радше навпаки: він зібрав й виклав думки і переживання багатьох українців протягом першого року вторгнення. Україн­ці, як і колись старозавітний Йов, нині проживають жахливі втрати. Як ми втрачаємо найрідніших друзів і домівки? Як змінюються українські діти і яку постпам’ять матиме наступне покоління? Врешті — ​хто кожен із нас у цій війні?.


«Ерос і Психея»

Книжка Володимира Єрмоленка побудована як цикл лекцій — із переліком рекомендованої літератури до кожного розділу. Проте вже від перших сторінок читач збагне, що це чистісінька омана, адже твір сприйматиметься не як академічний текст, а радше як захопливий роман.

Ви зустрінетеся з французькими, німецькими, італійськими, британськими, австрійськими, єврейськими та українськими текстами. Україн­ські теми тут тісно сплетені з європейськими: автор не лише намагається поглянути на українських авторок та авторів (Марко Вовчок, Леся Україн­ка, Володимир Винниченко, Юрій Косач) крізь загальноєвропейські теми, а також торкається європейських сюжетів (образ Мазепи в європейській літературі; творчість Захер-Мазоха), які безпосередньо зачіпають український ґрунт.

З повним переліком номінантів можна ознайомитися тут.

А хто переможе – дізнаємося вже 14 грудня 2023 року.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage