"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Одразу дві книги Творчої майстерні «Аґрафка» – переможці престижного Бієнале художньої Ілюстрації у Братиславі
BIB 2017 PLAQUE отримали книги «Голосно, тихо, пошепки» та «Франко від А до Я»
 
Щороку на Бієнале Ілюстрації у Братиславі (ВІВ) представлена мозаїка найкращих ілюстрацій до дитячих книг з усього світу. Міжнародне журі BIB присуджує престижні нагороди: Grand Prix BIB, BIB PLAQUE, BIB Golden Apple та Почесну премію видавництву. Цьогоріч серед лауреатів BIB PLAQUE – українські автори й ілюстратори Романа Романишин та Андрій Лесів (творча майстерня «Аґрафка»). Їхні книжка-картинка «Голосно, тихо, пошепки» та абетка-енциклопедія «Франко від А до Я», які вийшли у «Видавництві Старого Лева», удостоїлися нагороди разом із роботами колег з Німеччини, Ізраїлю, Японії та Мексики.
 
«Бієнале ілюстрації в Братиславі – конкурс з однією з найдовших історій у світі, – розповідають Романа Романишин та Андрій Лесів. – Цього року він відзначає 50-ту річницю. На сьогодні маємо дуже мало конкурсів світового рівня з такою давністю традиції. У журі цього конкурсу завжди присутні фахівці з різних материків і культур, у цьому році було 9 членів журі з 9-ти різних країн. Якщо глянути на перелік нагороджених художників за ці 50 років, то побачимо неймовірний зріз суперваговиків книжкової ілюстрації, наприклад, Квєта Пацовська, Володимир Голозубов, Альбін Бруновський, Стасис Ейдриґєвічюс, Анна Хьоґлунд, Роберто Інноченті, Мартен Жеррі, К'яра Каррер, Павел Павляк, Пабло Амарґо, Івона Хмєлевська, Жанік Коат, Сімоне Реа, Лора Карлін... Ми неймовірно щасливі отримати PLAQUE BIB одразу за два проекти – такі різні, але в рівній мірі для нас важливі. Це вже вдруге наші роботи відзначено на бієнале і для нас це чіткий сигнал, що все робимо правильно. Тішимося і працюємо далі».
 
 
Гран-прі Бієнале Ілюстрації цьогоріч отримав художник із Нідерландів Ludwig Volbeda за книгу «Птахи». 
 
Довідка: Бієнале Ілюстрації – один з найважливіших світових конкурсів в царині дитячої книги та ілюстрації, який проводиться ще з 1967 року у Словаччині. BIB проходить під патронатом ЮНЕСКО за підтримки словацького відділення Міжнародної ради з питань дитячої та підліткової літератури (IBBY) та Міністерства культури Словаччини. За роки існування ВІВ у ній взяли участь понад 6 тисяч художників з більш ніж 100 країн. Кількість представлених ілюстрацій перевищує 50 тисяч. 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage