"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Новинки від Старого Лева
Найближчим часом на полицях книгарень шукайте нові книжки одного з найвідоміших львівських видавництв
 
Видавництво Старого Лева серйозно готується до головної львівської (і не тільки) книжкової події – Форуму видавців. І як вони встигають видавати новинки, які з’являються на книжкових полицях то по кілька одразу, то одна за одною із зовсім невеликими перервами!
 
Найновіше надбання Старого Лева, яке днями побачило світ, – пригодницький роман “Перемагаючи долю”, перший з історичної трилогії Олександра Зубченка. Під обкладинкою – козацтво та війни, пригоди та звитяги, любов до України та два брати, що опинились по різні боки барикад…
 
“Ми живемо в такий час, коли всі кудись поспішають, не встигають, та й не бажають, заглиблюватися у проблеми, сприймають усе поверхово, на льоту. Це найвищою мірою стосується й підлітків. Вони сприймають інформацію однією фразою, далі їм нецікаво, – розповідає в інтерв’ю “Главреду” Олександр Зубченко. – Тим паче що вся сучасна шкільна програма підштовхує до поверхового знання. В основному знання дат, подій, а що за ними стоїть, які людські долі ламаються, вже не до того. Це державна проблема… Тому роман я писав, намагаючись у найбільш стислій формі надати більше інформації, інтриги, пригод. Думаю, що цей роман зацікавить підлітків.
 
Ще до публікації він устиг здобути нагороду: “Перемагаючи долю” – лауреат премії “Коронація слова” 2011 року. Обкладинку до книги малював Ростислав Попський. Саме він одягнув головних персонажів твору – Іванка та Юрася – у вишиті сорочки, а в руки вклав козацькі шаблі.
 
Анотація до книги: “Перша половина ХVII сторіччя... Україна потерпає від татарських набігів: у полон потрапляють тисячі українців, ламаються долі, розлучаються рідні серця. Так і наші герої – брати Іванко та Юрась опиняються у різних кінцях цього багатостраждального світу. Перебуваючи на чужині – один в Китаї, другий – в Туреччині, брати не забувають того щастя, яке дали їм люблячий батько та ласкава мати, і хоча чужинські звичаї та віра мали вбити цю пам’ять, та поклик рідної землі є сильнішим. Як би не випробовувала жорстока доля їх на міцність, які б пригоди не довелося їм пережити, брати долають усі перешкоди, поки не зустрічаються по різні боки ворожих таборів, щоб разом піти дорогою визвольної боротьби нашого народу, примножуючи козацьку славу та надихаючи інших героїчною вдачею та майстерним володінням зброєю”.
 
А вже наприкінці серпня у Видавництві Старого Лева вийде дуже чуттєва книга Богдани Матіяш “Братик Біль, Сестричка Радість”. Це збірка есеїстки, яка розкриває перед читачами серце і душу письменниці, її погляди на життя, буденні справи, речі, з якими стикаємося щодня, погляди на любов та біль, радість та багато іншого.
 
“З усіх моїх книжок “Братик Біль, Сестричка Радість” писалася найдов­ше. Перші тексти я написала навесні 2010 року, останній – навесні 2014-го. В ній усе почалося з потреби розповідання. Дуже люблю розповідати близьким людям про подумане, побачене, відчуте, пережите за день, але не завжди ті, з ким можеш цим поділитися, є поруч. І якоїсь миті просто почала писати такі малі тексти про щось, про що думала, – розповідає Богдана Матіяш. –Хотілося багато дякувати за світ довкола. Розповісти про досвіди внутрішні й зовнішні, які людина проживає за життя. Про щось, що на щодень при нас є. Про наші досвіди, які вміщаються поміж радістю й болем і наповнюють наші дні”.
 
Зараз книга уже в друкарні, тож ось-ось і сама авторка зможе потримати її в руках.
 
“Коли писала, думала собі, що це книжка про мій світ – дуже малий. А коли читала верстку, з подивом виявила, що все написане є трохи іншим, ніж мені уявлялося. Що вже аж коли триматиму книжку в руках, зумію побачити, яка вона є насправді. Що я ще дуже багато про неї не знаю”, – каже письменниця.
 
Розпочинається “Братик Біль, Сестричка Радість” присвятою людям, які надихали авторку і багато важать для її життєвого і творчого розвитку. “Її присвячено Славкові Грицаку, Тарасові Прохаську і Василеві Герасим’юку, моїм друзям, яких дуже люблю і яким хочу подякувати за дар приязні та любові, – коментує Богдана Матіяш. – Найменше, що можу зробити, це подякувати їм ось такою книжкою, написаною без поспіху і з великою вдячністю. З довірою і пам’яттю про них”.
 
Ілюстрації до книги, такі ж щирі та душевні, як і тексти, створила талановита художниця Оксана Тригуб. Анотація до книги: “Братик Біль, Сестричка Радість” – книжка есеїстики про дуже прості щоденні досвіди, стани, відчуття, які людина переживає упродовж життя і які містяться в широкому спектрі поміж радістю й болем. Темою рефлексій і зачудування стають речі, що їх людина бачить на щодень. Досвіди внутрішні: довіри, радості, вдячності, смутку, страху, любові, переживання всього в світі як дару – чергуються із досвідами, наповненими радістю побаченого й відчутого в світі довкола: ходіння по землі, переживання пір року, розглядання дерев, зірок, неба, води, піску, листя, квітів, хмар – найпростіших речей, які тільки є. У цій книжці немає ідеалізування, але є довіра до світу й віра в те, що навіть найбільший біль може врешті обернутися в радість”.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage