"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Книга Джордана Майклмена та Закері Карлсена «Нові кавові правила» — це видання, яке обов’язково варто прочитати кожному, хто цікавиться кавою. У книжці ви знайдете безліч інформації про історію кави та її різновиди, правила поведінки в закладах, поради з приготування напою.

Нещодавно у львівській Книгарні-кав’ярні Старого Лева (вул. Галицька, 17) кавова тренерка і наукова редакторка книги Дарина Буц обговорила видання з керівницею книгарні Настею Предкою, а також провела капінг, під час якого гості дегустували різні види кави. Дарина дала декілька порад, як правильно обирати каву, на які характеристики звертати увагу і як найкраще готувати напій у домашніх умовах.

 

ПРО НАУКОВЕ РЕДАГУВАННЯ КНИГИ

Це був перший подібний досвід для мене. Я бачила цю книгу англійською, і мені було дуже приємно й почесно стати науковою редакторкою українського видання. Багато спеціалізованої літератури є англійською та в російському перекладі. А «Нові кавові правила» — це перша професійна книжка про каву, яка вийшла українською мовою. Це неймовірно круто! Через це я дуже хвилювалася і переживала. Знала, що ця книжка буде в багатьох кав’ярнях. Зараз мої знайомі, які працюють з кавою в Києві, пишуть мені і дуже тепло відгукуються про це видання. Вони купляють «Нові кавові правила» на подарунки, ставлять у свої книгарнях чи просто беруть, щоб читати вдома.

 

ПРО ТЕ, ДЛЯ КОГО ЦЯ КНИГА

Гадаю, вона не стільки для професіоналів, скільки для людей, які хочуть глибше зануритися в кавовий світ. Адже в ній є багато речей, які професіонали вже й так знають і активно використовують у повсякденній роботі. А для людей, які просто цікавляться кавою і хочуть знати про неї більше — це такий маст-хев, який завжди повинен бути на книжковій полиці.

 

ПРО ВИБІР КАВИ ДЛЯ ДОМУ

Рекомендую купувати каву в локальних обсмажчиків. По-перше, ми будемо в такий спосіб підтримувати свою внутрішню економіку. По-друге, локальні обсмажчики обирають набагато кращу і якіснішу сировину, ніж великі масмаркети. Я завжди наголошую, що не потрібно знецінювати наш продукт, якщо ми говоримо саме про каву, адже обсмажчики в Україні дуже професійні.

Наступний фактор — ціна. Якщо кава коштує 300-400 гривень за кілограм, то це надто дешево і вказує на використання неякісної сировини.

Ще один аспект, на який варто звертати увагу — це країна походження. Пробуючи й експериментуючи, ви можете згодом обрати свою країну-фаворитку, чия кава підходить вам найбільше.

Якщо ж ви хочете придбати в кав’ярні, то раджу одразу звертатися до бариста. Ви скажете, як зазвичай готуєте каву, і професіонал обере для вас і каву, і країну-виробника, і обсмажку та обробку.

 

ПРО МОВУ КАВИ

Дескриптори, або букет — це характеристики аромату кави, які зазвичай вказують на пакованні. Це не ароматизатори, а природні смакові якості, які залежать від країни походження, клімату, обробки.

Кислотність буває низькою, середньою і високою. Кава завжди має викликати приємні відчуття в ротовій порожнині. Якщо у вас виникає дискомфорт — зводить скули, з’являється терпкість, виникає бажання запити — то це означає, що кава або погано обсмажена, або неякісно приготовлена.

Тіло — це щільність самого напою. Вона може бути більш легкою, як чай, або мати сиропне тіло, наближеніше до киселю.

Останнє, що описують в розмові про каву — це баланс, збалансованість. Вона не має виділятися гіркотою чи кислотністю.

 

ПРО ПРИГОТУВАННЯ КАВИ ВДОМА

Зовсім не обов’язково мати різноманітні сучасні прилади, щоб приготувати якісну каву в домашніх умовах. Ви можете просто запарювати її в чашці, але дотримуватись певних рекомендацій. Беріть орієнтовно 6 грамів кави на 100 мілілітрів води — це приблизно дві повні чайні ложки. Вода після кипіння повинна трішки охолонути — орієнтовно до 95 градусів. Тобто варто почекати хвилинку-дві після кипіння. Заливайте каву водою і настоюйте 4 хвилини. Такий спосіб приготування — цілком оптимальний, якщо у вас немає спеціальних девайсів.

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage