Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Нове мислення: 7 книжок про те, як бути свідомим і продуктивним
Яке буває мислення? Творче, критичне, прогресивне, гнучке. А також застаріле, формальне, неповоротке. Як зробити мозок своїм найкращим другом? По-перше, дізнатися про нього більше, а по-друге, тренуватися разом думати правильно.
 
Тетяна Гордієнкто, delo.ua; чільне фото - SARAH SHARP 
 
Мислення швидке і повільне
Деніел Канеман, "Наш Формат"
 
Автор — не тільки психолог, а ще й економіст, тому тут буде і про те, наскільки усвідомлено ми мислимо у питаннях, пов'язаних з нашою поведінкою як покупців та користувачів. Якщо вам здається, що ви мислите раціонально, Канеман вас переконає в існуванні неусвідомлених механізмів, що спираються на упередження, а тому призводять до неправильних суджень і неправильних рішень. Книжка стала бестселером New York Times та Amazon. Її також визнано книжкою року за версією The Economist, The Wall Street Journal і Globe and Mail (2011) та переможцем National Academy of Sciences Best Book Award (2012).
 
Перегляд позитивного мислення
Ґебріел Еттінґен, "Наш Формат"
 
Ця книжка приведе вас до однієї дивовижної думки: те, що на перший погляд, найбільше нам заважає у реалізації наших бажань, може насправді прискорити їх здійснення. Установки на позитивне мислення отримали популярність не тільки серед адептів нейрон-лінгвістичного програмування, а у відчайдушних оптимістів та мрійників. Однак на практиці приємні очікування чомусь не квапляться перетворюватись на реальність. Чому це відбувається, що стає перешкодо для досягнення бажаного, як уникнути неприємних наслідків — основні запитання, на які автор відповідає детально та аргументовано, використовуючи дані найновішіих наукових досліджень.
 
Мислення за принципом "чорної скриньки". Як звести до мінімуму ризик невдач
Метью Саєд, "КМ-Букс"
 
"Хьюстон, у нас проблеми!" — так сигналізували про смертельно небезпечний інцидент на борту астронавти з "Аполлона-13". Чому помилки стаються і до яких наслідків можуть призвести, або не призвести? Паніка, безлад, так само як і надмірне покладання на формальну логіку та автоматизацію — тільки погіршують ситуацію. Є оптимальний "аварійний режим" мислення, який допоможе нейтралізувати або пом'якшити негативні наслідки помилок. Автор аналізує відомі fatal errors у науці, техніці, юриспруденції, спорті і показує, як правильно ставитись до помилок, щоб покласти їх в основу майбутнього успіху.
 
 
Передбачувана ірраціональність
Ден Аріелі, "Видавництво Старого Лева"
 
Те, що всі ми Homo, це зрозуміло, а от наскільки sapiens? Звичайно, ми думаємо про себе як про виключно раціональних істот, які вміють аналізувати всі "за" і "проти" і передбачати всі можливі наслідки. Але життя показує, що це не так. Ден Аріелі, поведінковий економіст, досліджує щоденні ситуації та показує, як очікування, емоції, соціальні норми та інші невидимі і, здавалося б, нелогічні сили впливають на нашу здатність тверезо мислити. Автор пропонує цікаві висновки, які можна застосувати у професійному та особистому житті.
 
Ефект плацебо
Джо Діспенза, "Book Chef"
 
Всі хвороби — від ваших думок, приблизно так вважає доктор хіропрактики Джо Діспенза, якому після нещасного випадку пророкували життя, сповнене болю, але пацієнт зцілився практично без препаратів та хірургічного втручання, силою думки. І він вважає, що подібне зцілення можливе у набагато більшій кількості випадків, ніж ми собі це можемо уявити.
 
Момент еврики. Ага-реакції, творчий інсайт і мозок
Джон Куніос, Марк Біман, #книголав
 
Як ви все це вигадуєте, звідки берете ідеї та інсайти, як знаходите творчі рішення? Все це ми б хотіли запитати у надзвичайних людей, які лише вміють користуватися мозком трохи вправніше за нас. Автори-психологи пояснюють, що стимулює появу "великих ідей", та як краще використовувати моменти "осяяння". Не прогавте моменти ага-реакцій — вони можуть бути ключовими факторами вашого життя.
 
Стрімголов. Історія одного життя
Олівер Сакс, "Наш Формат"
 
Говорячи про загадки мислення та людського мозку, ми не можемо не згадати Олівера Сакса, британського невролога, професора Нью-Йоркського університету, одного із найвідоміших популяризаторів медичної науки. Популярність йому принесли книжки, у яких він майстерно описував незвичайні випадки у своїй практиці. У книжці "Стрімголов", яку він написав вже будучи невиліковно хворим. Це розповідь про його життя, про шлях інтроверта, який набуває такого особистого та професійного досвіду, що стає унікально чутливим до стану інших людей.
 
 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage