0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Мирослав Маринович: «Принципи Андрея Шептицького є актуальними й сьогодні у різних сферах»
Постать Андрея Шептицького та його принцип «позитивної суми» зібрав багатьох інтелектуалів на презентацію книги Мирослава Мариновича, яка відбулася сьогодні в межах Книжкового Арсеналу. В заході взяли участь: автор видання Мирослав Маринович, експерт з довготермінових стратегій Євген Глібовицький, підприємець і громадський діяч Ярослав Рущишин, керівник проектів у Центр UA Андрій Андрушків, модерувала зустріч видавчиня та письменниця Мар'яна Савка. В ході зустрічі учасники обговорили адаптацію ідей Шептицького до умов сучасного суспільства, особливості ідеї «win-win» у різних сферах життя  –  економіці та бізнесі, міжнаціональних та міжособистісних стосунках, культурі та релігійному житті.  
 
 
Мирослав Маринович: «Всі, хто працює на благо громади, – отримає благодать від Бога. Принципи Андрея Шептицького є актуальними у різних сферах. Економічна сфера, злам ХІХ-ХХ ст., коли головна ідея – це класова боротьба, хтось мусить виграти, хтось мусить програти. Це є формула нульової суми – хтось має втратити, щоб переміг інший. У відповідь на це католицька церква формулює прямо протилежну точку зору –  ідею співпраці: і капітал, і праця потрібні одне одному, адже від цього виникає добробут. Всі сторони мали відкритися іншим. Сучасний бізнес знає, що ти успішний бізнесмен не тоді, коли ти когось обманув, а коли співпрацюєш – і в результаті цього отримуєш великий та довгостроковий прибуток. Міжнаціональне життя – тогочасна Польща і Галичина – це нульова сума: що було добре для українців, те було погане для поляків і навпаки. А має бути співпраця всередині спільноти, любити своє – не означає ненавидіти чуже. Якщо ви співпрацюєте –  ви отримуєте додану вартість, і добробут зростає. Міжконфесійні стосунки. Для Шептицького  спочатку була властива модель, коли існує одна істинна церква, він не визнавав ідеї релігійної свободи. Але згодом прийняв існування різних конфесій».
 
 
Євген Глібовицький: «На жаль, в Україні практично немає бізнес-книжок, адаптованих до наших реалій. Андрей Шептицький, будучи діячем кінця ХІХ –   початку ХХ ст., мислив категоріями сучасного, а його думки та погляди є актуальними досі. Відтак, у нас з Мирославом Мариновичем виникла ідея переглянути писемну спадщину Шептицького, вибрати цитати і додати до них коментарі, які будуть зрозумілі сучасному читачеві. Так і з’явилась ця книга».
 
 
Ярослав Рущишин: «Мене книга вразила своєю актуальністю. Відкриваючи її, я думав, що ми читатимемо про минуле, а ми читаємо про теперішнє й надихались ідеями на майбутнє. Наприклад, зараз місцеве самоврядування у більшості розвиває спочатку економіку, а культура і мистецтво залишаються наостанок. І тут теж варто звернутись до творів Шептицького, в яких він акцентував на розвитку культури як запоруки успішного суспільства».
 
 
Андрій Андрушків: «Одне з головних слів у цій книзі – служіння. Його чомусь зараз забули українські політики. Шептицький не вибирав народ, який приходив у церкви, не ділив його, він бачив широкий спектр і намагався зрозуміти, хто ці люди й яка у них мотивація, – і служив їм. Оманливим є вважати, що суспільство і громада не цікавиться тонкощами складних процесів. Це довела команда Уляни Супрун, які намагаються людям пояснити складні процеси. Щептицький пропагування таке спрощення та економічну співпрацю».
 
«Кожна цитата – це меседж для сучасного суспільства», – підсумувала зустріч Мар’яна Савка.
 
Вам може бути цікаво
МВА за 10 днів
Сільбігер Стівен
Виходить кулінарний записник за мотивами роману «Фелікс Австрія» та фільму «Віддана»
Що читати, щоб стати знаменитим та знайти роботу мрії
Вірш дня. Ганна Яновська
Кулінарний записник «Галицькі смаколики»
stary_lev Стежити
дописів читачів